Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetne még normális mennyiség...

Lehetne még normális mennyiségű anyatejem? Meddig indulhat el rendesen az anyatej? Mit tudnék még tenni azért, hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés

2 hetes múlt a babám és sajnos nem elég neki az anyatejem. Korábban szopizott és amikor már nyűgös volt tápszert kapott a cicizés után. Miután le tudtam tenni a picit, mindig lefejtem magam és a legközelebbi etetésnél azt is megkapta. Ekkor még kb 25-30 ml-t tudtam lefejni.


Ezzel szemben most kb fél- 3/4 órát szopizik összesen, utána kap tápszert. Szopizás után viszont most már szinte alig tudok lefejni valamit.

Tejserkentő teát iszok, minden evést szopizással kezdünk. Igaz pár nappal a hazajövetelünk után apuci lebetegedett. Sokat sírtam, aggódtam, hogy a pici el ne kapjon semmit. Ekkor kezdődött, hogy kevesebb lett a tejem.



2022. okt. 10. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Ne keseredj el, én 5,5 hétig adtam tápszert is a szopi mellé, azóta csak szoptatok, most 3 hónapos. Fejni én is 2-3 hétig tudtam, utána gyakorlatilag semmit, de az nem azt jelenti, hogy nincs tej a ciciben. A baba sokkal nagyobb erővel tud szívni, mint a fejőgép.


Én a tejserkento tean kívül ajánlom a gorogszenafuvet és benedekfüvet, valamint a Dmben van 100% szőlőlé, nekem az segített sokat, napi 1-2dcl elég.

2022. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

A stressz nagyon letudja csökkenteni. Ha tudsz búj, össze a babával, hordozd, ha érzi a tested a közelségét akkor is termel tejet, ha nem szopizik. Próbáld kihúzni a szoptatást, én volt, hogy 2 órát szoptattam egyhuzamba, az elején még nem olyan ügyesek, többet töltenek cicin, meg nagyon kell nekik az anya, akkor is ciciznek, hogy magához közeltartson, de ez plusz inger a testednek.


Bújj vele össze!

2022. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Házi készítésű szoptanít készülék is segíthet. Simán lehet még elég tejed. Fejés nem megy mindenkinek.
2022. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!