Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után békésen alszik,...

Szoptatás után békésen alszik, mégsem gyarapszik eleget, mégis kevés a tej neki vagy nem elég tápláló?

Figyelt kérdés
2 és fél hetes csak anyatejes ISZSZ baba
2022. okt. 13. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Mit értesz a "nem gyarapszik eléggé" alatt?

Feltehetően csak te gondolod túl a dolgot.

2022. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez engem is érdekelne, hogy mit jelent, hogy nem gyarapszik.
2022. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Múltkor pl 60 gr hízást mért védőnő és húzta a száját, nem én találtam kevésnek, tudom, hogy nem egyformák és én örülök, hogy gyarapszik és fejlődik, ha lassabban is talán
2022. okt. 13. 17:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sosem nézünk heti hízást, ezt nyugodtan mondd meg a védőnőnek. Másrészt nem értelmezhetőek a nyers adatok, ezt görbén nézzük és tendenciát figyelünk. És könyörgöm két hetes gyerekről beszélünk, még az első növekedési ugrás sem volt meg szerencsétlennek. A védőnő nem hatóság és sajnos egyre inkább szakmailag is nagyon mélyen vannak (tisztelet a kivételnek) szóval nyugi :)
2022. okt. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem se gond, majd belejön. Az anyatej a legkönnyebben emészthető táplálék a babák számára, koraszülötteknek is direkt ezt adják, ha lehet, nem tápszert. Összehasonlítási alapom nincs, mert az én fiam is koraszülött, és ő se sokat hízott két és fél hetes koráig, 10 naposan még azt írták a záróba, hogy "súlyfejlődése nem indult még meg" és ennyi, nem idegeskedett rajta senki, szépen eszik, akkor oké. Esetleg amit kipróbálhatsz, mert amúgy is jó, hogy többet legyen bőrkontaktusban meg karban, ölben, hordozókendőben. Elvileg hiába alszik békésen, magasabb a babák stresszhormonszintje letéve, mint a szülő karjában, és a stresszhormon lassítja az emésztést. Talán véletlen egybeesés, de az én fiam is akkor kezdett szélsebes ütemben gyarapodni, mikor használni kezdtük a hordozókendőt, de már a kórházban is minden nap kirakták a pólóm alá a hasamra az inkubátorból pár órára, hogy legyen többet bőrkontaktusban.
2022. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Sokat van kézben, mert én most azért vagyok, hogy neki jó legyen, apja sokat segít, hogy rá legyen igazán időm. Ha elalszik rajta, hagyom is, had aludjon vele egy ideig, míg nem ejti ki a cicit magától. Oldalt fekve szoptatok, így kényelmes mindenkinek. Azzal nyugtatom magam, hogy ha nem lakna jól, akkor csak mutatná és nem aludna ilyen jól órákat utána.

2022. okt. 13. 20:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6. Tökéletesen csinálsz mindent. Ne hagyd magad! Nekem is rengeteget kellett harcolnom, mert mindenáron tápszert akartak adni neki, de kitartottam és nem bántam meg. Nyilván itt nem arról van szó, ha tényleg indokolt, de nálatok szerintem szuper minden.
2022. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Nekem nagyon aluszékony volt és alig evett, inkább bealudt a mellemen, a mérleg mutatta hogy nem igazán volt érdemi mennyiség... Szóval az hogy sokáig hagyod rajta és elalszik nem jelenti hogy jól is lakott. Ennek ellenére ha gyakran teszed mellre akkor ehen nem marad.
2022. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8, napi 1x alszik többet, akkor 4 óra telik el, de max 3 órák szoktak lenni 2 evés között, de van olyan nap szak, hogy 3-5 órán keresztül óránként fél óránként kéri, 3-4 percig. Mindig kapja, ha éhesnek tűnik és elfogadja a mellet, tehát annyit van rajta, amennyit akar.
2022. okt. 13. 20:20
 10/12 A kérdező kommentje:
3,2 kg mostanra, 3130 gr volt születési súlya 09.26.án.
2022. okt. 15. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!