Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az elkészített tápszert...

Az elkészített tápszert meddig lehet odaadni a picinek?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg két órán belül, ha addig sikerül melegen tartani. Ha nem, akkor viszont ki kell önteni, mert visszamelegíteni nem szabad.

Legalábbis nekem a doki is ezt mondta és a tápszer dobozán is ez van rajta.

Nekünk nincs olyan kütyünk, ami melegen tarja, úgyhogy vadul próbálom belőni a helyes mennyiséget, hogy ne menjen sok kárba, vagy ha mégsem eszi meg a babó, akkor beállítom az üveget forró vízbe és időnként cserélem alatta a fizet, hogy tartsa a hőmérsékletet. Ha két órán belül nem kéri a babóm a maradékot, akkor megy a kutyának. (Végülis így nem megy kárba, mert ő ritka hálás érte.)

De itt meg olvastam már olyat is, hogy a kórházban is elvileg újramelegítik, vagy pedig hidegen kevernek be nagy adagot és azt melegítik fel, amikor szükség van rá. De én inkább nem merném ezt a verziót bevállalni...

2008. dec. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ma voltam föliratni és azt mondta a védőnő,hogy készítsem el ,a maradékot tegyem hűtőbe és lehet melegíteni én pótlásnak fogom használni cici után,de szerintem hűtőben semmi baja sem lessz.Az anyatejet is lehet hűtőbe tárolni és úgy adni.
2008. dec. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tápszeres táplálás esetén


Pontosan kövesd az adott tápszer használati utasítását! Mindig tiszta kétzzel, tiszta eszközöket használva készítsd el a baba ételét! A tápszerekhez a vizet fel kell forralni, majd kissé ki kell hűteni, ezután kell a megfelelő mennyiségű tápszert adagolni hozzá. Mindig jól rázd össze a keveréket, hogy ne maradjanak benne csomók, mert eldugulhat a cumi!

Mielőtt a babádnak kínálnád a tápszert, ellenőrizd, hogy megfelelő-e a hőfoka! A tápszereket általában nem ajánlott hosszabb ideig tárolni, ezért célszerű az etetés előtt rövid idővel elkészíteni.

A kész tápszerek tárolása nem biztonságos. Ha maradt belőle, akkor inkább öntsd ki! Kivételes esetekben azonnal lehűtve, 5 C alatt 1 napig eltárolható, de mindenképpen a tápszer utasításait vedd alapul!

2008. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
mi egy hónaposan voltunk sajnos kórházban és ott reggel megcsinálták a tápszert (forralt vízzel még melegen), szétosztották az osztályok között, hűtőbe rakták és újra melegítették amikor kellett, néha még fel is forralták megint, mert sokáig hagyták a mikróban. Azt mondták, évek óta így csinálják és soha senkinek semmi baja nem volt tőle.
2008. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2009. dec. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!