Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a korhazban csak 2-3....

Ha a korhazban csak 2-3. napon jon meg a tejem, akkor mit eszik addig a baba? Tapszert vegyem meg a nagy dobozosat, vagy csak a mar elkeszitett 2dl-bol parat? Azt hallottam, addig is jollakik az elotejjel a baba ez igaz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Icike-picike gyomorral jönnek világra, pár korttyal is beérik az első napokban. Az előtej tökéletes táplálék számukra, és elég is nekik.

Nem szabad egyből tápszert adni neki, mert akkor nem éri elég inger a cicit, és nem indul meg rendesen a tej.

Tedd sokszor mellre majd a babát, és meglátod belövell hamar a tej, addig pedig az előtej is nagyon jó neki!


Tápszert esetleg írass fel majd a gyerekdokival, lehet otthon tartalékban, de ne gondolj egyből a tápszerre!

2011. szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alinaaa ***** válasza:
47%
Ha lesz tejed, mármint csak előtej, az is elég neki, 3 nap után megindul annyira, hogy rendes tejed legyen:) Amúgy sok kórházban annyira szoptatásfüggőek, hogy csak nagyon nehezen adnak a kicsinek tápot. A szoptatás mindenekfelett. Ez nem mindenkinek jó, főleg akinek nincs teje, de ha konkrét kórházra kérdeznél lehet jobban tudnának segíteni:)
2011. szept. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Előtej, víz, cukros víz,de éhezni nem hagyják a babádat.

A legtöbb helyen van tápszer, nálunk si volt, aki akrt adott, ugyanúgy, mint a cukros vizet.

Feelleges bevinni tápszert

2011. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Szia

Én a Margitban szültem, és ott volt tápszer.De amikor már órák óta üvöltött a gyerek, és a tea sem kellett neki, és nem indult be a tejem, a lányom cicizni sem nagyon akart, na akkor adtak egy nagyon picit!!

Egyébként nekem azt mondták, hogy a baba tartalékokkal születik, és az első 3napban, elég neki az előtej, vagy tea.

A kórházból tápszer recepttel engedtek ki!

2011. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két különböző kórházhoz volt már szerencsém. Mind a két helyen a 2.életnapon adnak tápot a csecsemősök, ha az anyukának nincs teje még-már.

Te csak úgy magad nem viheted be a tápit, a gyerekorvos dönt, hogy kell e pótolni.

2011. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz ahogy az előttem szóók írták.

Még annyi,hogy én pl úgy jártam,hogy a lányomnak éjszaka cukros-vizet adtak,és eleve nem is szopizott rendesen, 3. napon jött meg a tejem,de a cumiból könnyebben jött a víz így alig tudott cicizni.


Sosem ment igazán jól az elején ki szívta de amint erősebben kellett volna nem volt hajlandó hanem üvöltött.

Nem is lett így elég a tejem,pedig fejtem mint egy őrült, hogy ne kelljen tápszerrel pótolni, de a fejés nem ugyan az mint a szopizás.


Szóval nekem már itt elrontották.

Mást vároma másodikat és csak ezen agyalok,hoyg hogyan kerüljem el hoyg adjanak neki cumiból bármit is!!

2011. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Ne így állj hozzá, mert így nem fogsz szoptatni, ha már a tápszerrel készülsz.

Felejtsd el a tápszert, inkább arról kérdezősködj, hogyan kell, lehet szoptatni.

Hidd el, az a legfontosabb, hogy agyban hogyan készülsz fel a szoptatásra.

2011. szept. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vedd meg nyugodtan a tápszert (de csak azt, amit gyerekorvossal íratsz ki), otthonra jó lesz biztosítéknak.

A kórházba ne vidd be, mert ott fel vannak készülve mindenre. Én 3 éve a SOTE I. számún szültem, semmi tejem nem volt, így a második naptól teát kapott a fiam. De úgy gondolom, hogy kórháza válogatja, és szerintem van olyan kórház, ahol tápszert is adnak, ha nem akar cicizni a kicsi. De ha nincs tápszer, akkor ott a tea, a víz, cukros víz, ne aggódj, nem lesz gond.

2011. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!