Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szopizási idejét hogyan...

A szopizási idejét hogyan kell számolni?

Figyelt kérdés
Tehét ha mondjuk héromkor kezd szopizni és és fél négykor befejezi az evést akkor a három óra hosszát az etetés elejétül vagy a végétől számoljam?
2010. szept. 29. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én nem számoltam, mert a mellem autómatikusan jelzett, kb három óránként elkezdett csöpögni belőle a tej:)
2010. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kell" számolni.

Amúgy a baba gyomra az elejétől számolja a perceket. :)


Nekem volt, hogy 10 percig, volt hogy 50 percig tartott egy szopi. Viszont Kereken 3 óránként kezdett el enni a baba. És amint átállt a baba a 4 óránkénti evésre, a mellemből 3 óra elteltével csöpögött a tej...

2010. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Ne számold, mert még nem veszed észre mikor egyszer csak óránként kell cicire rakni, hogy növekedni tudjon a mennyiség!

A 3 óránkénti etetés a tuti út hogy ne legyen elég tejed mire 3 hónapos lesz.

2010. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 xStefix ***** válasza:

Azt figyeld meg, hogy két szopi között mennyi idő szokott eltelni (előző vége--következő kezdése), illetve hogy egy szopi kb. mennyi ideig tart.

De mindezt NE AZÉRT, hogy ehhez a mércéhez igazítsd a babádat!!! Nem szoptatunk időhöz kötötten, mert számos gondot okozhat!

Csakis azért érdemes számon tartani az időt, hogy kb. tudj mire készülni és hogy lásd, hogyan változnak a tendenciák, a babád szopási szokásai (pl. hogy lassan átáll a ritkább szopira stb.). Rugalmasság, nagyon fontos!!!

2010. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
csakhogy valaki a kérdésre is válaszoljon,az etetés végétől számold a 3órát,amikor befejezi,legalábbis én így szoktam,de nyilván ha éhes 2óra mulva,megetetem,nem éheztetm,mielőtt lepontoznának..
2010. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mindig az elejétől számold...

Szóval ha háromkor szopizott, akkor 6-kor telik le a 3 óra.

De remélem ezt csak úgy, a magad kívánságáért számolod és ha a kicsi 5:30-kor felkel, hogy éhes, akkor van mit egyen...:)

2010. szept. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

a szopi kezdetétől kell számolni.

2 etetés közt minimum 2 óra teljen el, és maximum 4. (ha még pici a baba.)

2010. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 xStefix ***** válasza:

NINCS minimum és maximum idő!!!!!!!


Bármilyen gyakran lehet szoptatni, nincs alsó korlát, amit mindenképp ki kell várni, ha arra az egyre odafigyelsz, hogy legalább egy mell teljesen kiürüljön alkalmanként. Így megelőzhető a hasfájás, ami sokszor tényleg a gyakori mellváltás miatt van (de nem a gyakori szoptatás miatt!).

(Ha ez a babának nem megy egyszerre, akkor a végét ki is lehet fejni, de legközelebb vissza is lehet tenni ugyanerre a mellre. - Utóbbi azért is célszerűbb, mert ha a végét mindig csak kifejed, akkor hosszabb idő múlva a baba hízása megállhat, mert soha nem jut elő önerőből a zsírosabb hátsó tejig!)


A maximum időt pedig inkább újszülötteknél és közülük is inkább a sárguló és emiatt aluszékonyabb babáknál kell jobban figyelni. Az egészséges, időre született babák többsége képes külső segítség nélkül is szabályozni a szopási időket. (Ennek eldöntése kérdéses esetben szakeber, pl. laktációs szaktanácsadó feladata.)

2010. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönm a válaszokat mindenkinek,a babám lassan három hetes lesz, és néha szopi után huzkodja fel a lábait és sír, gondolom fáj a pocija.A védönő azt mondta húzzam el a szopizási idöt mert nem ürül ki a gyomra a köv szopizásig.kb 2 2 és fél óránként eszünk.

Egy kérdés ,mindenki azt mondja a szopizás alatt váltogassam a mellemet, de akkor egyik mellemet sem tudja teljessen kiüríteni nem? Akkor hogyan jut a hátsó tejcihez?

2010. szept. 30. 17:06
 10/15 anonim ***** válasza:

1,5 órának miniumu el kell telnie, hogy az emésztett tej ne keveredjen az emésztetlennel. a 2- 2,5 óra biztosan jó.


szerintem azért kell mind2 mellből szoptatni az elején, hogy mind2 mell termeljen sűrűn. később, ha van bőven tej, át lehet állni, a váltott, egyszerre 1 mellre. Ha kiüríti a melled, akkor eljutott a zsírosabb tejhez is. (meg állítólag esténként is zsírosabb a tej, mint napközben.)

2010. szept. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!