Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha ezen a ponton abba szeretne...

Ha ezen a ponton abba szeretnem hagyni a szoptatast, hogyan csinaljam, hogy ne gyulladjon be a mellem?

Figyelt kérdés

3 napja szultem es abba akarom hagyni a szoptatast. Sebes veres a mellbimbom, iszonyatosan faj, minden szoptatast vegigsirok, itt a korhazban mar az osszes csecsemossel es laktacios tanacsadoval beszeltem h jol tudjam csinalni, raadasul meg mindig epphogy csak van vmi kis tejem, esik is a sulya meg mindig a babamnak. Na es en ezen ponton szeretnem abbahagyni ezt az oruletet…

Holnap szolni fogok a csecsemosoknek kerek szepen tapszert nem erdekel mennyire fognak erte utalni.

Viszont azt nem tudom h ezen a ponton akkor mi lesz a mellemmel? Tejbelovelles hataran lehetek kb mert ugyan meg nem folyik v spriccel a mellem, csak “konnyezik”, de mar forro es kezd kemenyedni. Ha most abbahagyom nem fog maradni benne annyi tej h bedurranjon begyulladjon? Hogy csinaljam ezt?


2022. nov. 12. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

A bimbóvédő esetleg nem jöhet szóba?

Ha nem, én megpróbálnám fejni. Nekem sajnos csak kézzel sikerült lefejni azt a keveset de az is több, mint a semmi pláne ha még be is indul majd neked.

2022. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt elég tejem, kapott tápszert és nem gyulladt be a mellem, elapadt magától, de van rá gyógyszer is, hogy elapadjon.
2022. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Ó ha csak ukk mukk fukk abbahagyod akkor begyullad,tályog is lehet,műtét lehet belőle stb. Az elején mindig kínlódás a szoptatás,de idővel beáll,bimbóvédőt használj vagy fejd le. Ha én feladom az első nap csak mert fájt( pedig pokolian begyulladt)... Ajánlom a szoptatástámogatás kérdezz-felelek facebook csoportot,nekem rengeteget segített, tanácsadók működtetik.
2022. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Hasonló cipőben jártam, mint te!

Amikor nekem ilyen forró és feszülő volt a mellem, azt mondták, muszáj lefejni, mert akár sebész is kellhet hozzá...

Szóval ha tudsz, vitess be legalább kézi mellszívót, de elektromos a legjobb!

Utána el fog apadni fokozatosan, legalábbis nekem így volt.


Abban a kórházban, ahol én szültem, nem értették meg, hogy nem akar a babám szopni, én meg nem akarok kinlódni vele, csak erőltették, és a 3 nap kórházból lett egy hét, mert besárgult...

Én ekkor szépen hozattam be tápszert és cumisüveget a férjemmel, és azzal etettem.

Ők azt hitték, szoktatok, de már nem is érdekelt, mit hisznek, haza akartam menni, és nem bírtam a terrort tovább, mert idióták voltak ráadásul.

Utána szépen elkezdett hízni a babám, kigyógyult a sárgaságból, és mehettünk haza.

Ne hagyd magad, én is bánom, hogy nem már az elején kezdtem el etetni, pedig többen is tanácsolták, hogy vigyek be tápszert meg cumisüveget, mert itt éheztetni fogják a gyereket. Nem beszélve, hogy folyton a mellemet akarták fogdosni azok a vén bányák, már a hányinger jött rám tőlük. Ne engedd, ha nem akarod, és ne hagyd, hogy éhezzen a babád!

Ha pofáznak, hozass be tápszert, és etesd meg. Úgyis otthon is úgy fogod.

2022. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Először is nyugodj meg! Hidd el nagyon keveseknek megy csettintésre, fájdalommentesen a szoptatás és nem vagy rossz anya akkor sem, ha adsz neki tápszert cici mellett, meg akkor sem, ha teljesen elengeded a szoptatást. Csak próbáld meg higgadt fejjel végig gondolni, hogy mit is szeretnél, mert ez az időszak most nem a higgadtfejű gondolkozásról szól... Ne hozz elhamarkodott döntést!

Mindenképpen kell fejned belőle, mert be fog gyulladni. Ha érzed, hogy feszül, megkönnyebbülésig fejed és szép lassan el fog apadni. (Nem egyik napról a másikra, oda kell figyelni rá.)

Ha szeretnél szoptatni, akkor is nyugodtan kérhetsz tápszert a babádnak. Ebben az esetben én azt javaslom, hogy hazáig csináljátok úgy, ahogy nektek kényelmes, aztán az otthon nyugalmában hívj egy szoptatási tanácsadót, aki segít. Megnézi alaposabban a babádat, hogy miért nem tapadhat jól, segít pozícionálni, elhagyni a tápszert és megnyugtat, hogy mindent nagyszerűen csinálsz! Nekem nagyon sokat segített lélekben, hogy ne kínként éljem meg a szoptatást!

2022. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 3 hetig kellett fejnem, (az en gyerekem mar amugy nagyobb volt, lehet, hogy nalad nem lenne ennyi ido), en is mindig megkonnyebbulesig fejtem, es egyre kevesebb jott. Ha forro, akkor kellene fejned, hogy elkeruld a gyulladast, bar a baba tudna a leghatekonyabban kiszopizni, igy amellett, hogy teljesen megertelek, hadd osszam meg, hogy engem spec a bimbovedo segitett at a holt ponton, mikor sebes volt, es fajt. Csak par alkalomig hasznaltam. Hatha ezt meg nem probaltad. A teste, es ne csak a feje forduljon feled szoptataskor, teljes testtel legyen parhuzamos a te testeddel. Az elso 3-4 hetben erosebben szivnak, es ido kell, meg a melled megszokja ezt, utana mar nem kepeznek olyan eros vakuumot.


Ha esetleg meg megprobalnad meg egyszer utoljara:

- Segithet az a poz, amikor a hatadon fekszel, es o rajtad hasalva szopizik.

- Arra figyelj, hogy a mellbimbod es a melludvarod 2/3-a is a szajaban legyen. A pici szajaba ezt ugy tudod kivitelezni, ha ket ujjad koze fogod a melludvart, igy kicsit kisebb lesz, es igy teszed a szajaba.


Drukkolok, foleg amiatt, hogy ne gyulladjon be a melled, mert az tok szivas, es emiatt en a helyedben meg megprobalnam. Remelem, mindenrendben lesz nalatok, akar tapszerrel, akar szoptatva.

2022. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Ugyanígy voltam én is mint te. Első nap egyáltalán nem evett a baba mert végig aludta a napot. 2. napon már mellre raktam amikor igényelte hiába mondták hogy elég neki az elotej mert pici a gyomra stb. volt hogy órákig szoptattam aztán mikor elaludt levettem róla ugyanugy orditott mint mikor elkezdtuk. Meg untam kértem tapszert, legközelebb megint mentem azt mondtak nem adnak. Végül órák múlva mondták ha aláirok egy papirt akkor 3 óránként kaphat tapszert. Aláirtam legalább már nem cseszegettek. Attol meg probalkoztunk a szoptatassal de megnyugodtam hogy éhen már nem fog halni. Egyébként rettentő ödémás is volt a mellem és bimbóm szinte eltűnt emiatt. Na mindegy is csak azt akartam írni hogy mikor hazajöttünk már csomós volt a mellem teljesen bepánikoltam hofy en ezt nem akarom stb, elkezdtem kézzel lefejni és viszonylag szép adag lejott igy gondoltam akkor nem hagyom abba a szoptatást. Vettem elektromos mellszívót és lefejtem de igy is csak 3 hétig volt tejem aztán elapadt. Babámnak elég jo étvágya van igy szinte lehetetlen lett volna akkora adagra emelni a tejkínálatot.
2022. nov. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Az újszülöttek egyfolytában szopiznak és nem azért mert éheznek,hanem mert a növekedési ugrásokat kell behozniuk. Akkor is ordítanak ha jól laktak az állandó fejés és a tápszeres pótlás miatt pedig elapadhat a tej, mert nem alakul ki a kereslet kínálat.

Sajnos sokan bepánikolnqk hogy nincs elég tej, aztán azzal ámítják magukat hogy elapadt tehát tényleg kevés volt a tej,pedig csak a tápszeres kiegészítés miatt apadt el. Van újszülött amelyik elvan,van amelyik le se jön a ciciről,de ez nem jelenti hogy éhezik csak igénye van egyrészt az evésre másrészt a komfort szopira,ez a másik tévhit hogy azt hiszik a cici csak a tej miatt kell a babának,pedig van amelyik csak komfort szopizik.

2022. nov. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez rendben, csak amikor az ember babája cici nélkül és cicin is vörös fejjel ordít, majd tápszer mellett megnyugszik, akkor kevés anya az, aki azt tudja mondani, hogy nem baj gyerekem, cicizzél csak, mert nem fog kialakulni a kereslet-kínálat. Én így jártam. Hiába volt mellen a pici rengeteget a kórházban, ami nekem fájt. Fájt a gátsebem is, fáradt voltam, első baba, senki nem segített, kétségbe voltam esve, nem voltam alkalmas idegileg arra, hogy kitartsak a zéró tápszer elve mellett és nem bánom. Utána szoptatási tanácsadó segítségével elhagytuk a tápszert és bizony nagyon sokat segített márcsak a támogató segítség is abban, hogy megnyugodjak. Most 5 hónapos a kislányom, most egy hete napi 2x60-90 ml tápszert megeszik kiegészítésként, de nem bánom. Nagyon megküzdöttem azért, hogy szoptatni tudjak és örülök, hogy nem adtam fel, de nem sok híja volt. Mégegyszer ezt én már nem csinálom végig azért, hogy újra el tudjuk hagyni. Ezért is javasoltam én azt, hogy próbáljon megnyugodni a kérdező, mert nem könnyű!
2022. nov. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez most elég necces szitu, mert a baba jobban ki tudja szívni a tejet, mint bármilyen mellszívó. Szóval ha tényleg nincs sok hátra a tej megindulásáig, akkor rosszul járhatsz, ha pont most lesz cumizavaros a babád és nem lesz hajlandó szopni. Szerintem kérjél tápszert, az oké, de szoptatásbarát eszközből etesd a babát, pl fecskendőből, kiskanálból, kispohárból. Így, ha bedurran, begyullad, még vissza fogsz tudni térni a szoptatáshoz, plusz addig gyógyul is a melled. Ha nem indul meg a tej, akkor pár nap múlva áttérsz a cumisüvegre.
2022. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!