Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás tényleg olyan...

A szoptatás tényleg olyan mint a jó szeretkezés?

Figyelt kérdés

Gyerekszobaponthun a szoptatással kapcsolatos cikkben van ez a könyvidézet:


"És van még valami, amiről talán nem hallottál, de mi, a barátnők megesküszünk, hogy igaz. Ha begyógyult a bimbód, és profi lettél, szoptatni nagyon, nagyon jó. Úgy jó, mint a jó szeretkezés. Az a kellemes kótyagosság enyhe méhösszehúzódásokkal: roppant elégedett lesz az anyuka. Ettől szalad fülig sok szoptató anya szája."


(Részlet Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről c. könyvéből)


Én szoptatok, de egyáltalán nem olyan és elég betegnek érzem ezt a hasonlatot meg nem is igazán értem...


2022. nov. 18. 13:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem olyan jó. Igen, ez az idézet durván beteges.
2022. nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

"Én szoptatok, de egyáltalán nem olyan és elég betegnek érzem ezt a hasonlatot meg nem is igazán értem..."

. Tehát nem.

2022. nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá. Kinek jut eszébe egyáltalán ilyesmi? Jézusom.
2022. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Én is hallottam már ezt. Hát nem vagyunk ugyanolyanok, ettől még hiszek ezeknek a nőknek. Nekem nem jó érzés és nagyon várom a végét.
2022. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem 🤣🤣🤣

Én pl gyűlöltem szoptatni. Semmi jó érzés nem volt bennem miatta. Azért csináltam, mert kellett, mert ezzel tápláltam a gyerekem. Semmi több.

2022. nov. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Biológiai tény, hogy az emlőbimbó finom izgatása fokozza az agyban az oxitocin hormon elválasztását, ami akár orgazmust is képes előidézni. Emellett azonban vannak más tényezők is, amik aztán a szubjektív érzést befolyásolják.
2022. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocs


De belegondolni is beteg….


( pedig hosszan és tandem is szoptattam, szóval semmi szoptatás elleni gondolatom nincs)

2022. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem vagyok perverz. Igazából már az agyamra megy hogy milyen őrült módokon próbálják népszerűsíteni a szoptatást.

Oké, a babának jó az anyatej meg van még számos előnye, de azért hajmeresztő dologkat látok sokszor. Ez is kiverte a biztosítékot. Miért kell ez? Én nem azt tapasztalom hogy annyira ne szoptatnának a nők hogy már lassan mindent behazudnak rá, hogy rávegyék őket. Az anyatej is már gyógyítja a rákot meg ablakpucolásra, csavarlazítónak is jó...

2022. nov. 18. 14:20
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez mekkora baromság 😂

Szegényeket sajnálom. Fogalmuk nincs h milyen a jó szex. Ha a szoptatás szerintük ugyan olyan, az nagyon nagy baj!

Számomra a kevésbé jó szex is sokkal jobb mint a szoptatás.

Nekem semmi rózsaszín felhő, meg de meghitt és társa nyálas dumák nem voltak mikor szoptattam. Megetettem a babámat és ennyi!

2022. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért írják, mert oxitocin hormont termel mindkettő. Ez a kötődést elősegítő hormon, mind a babával, mind a pároddal. De nyilván másképp éled meg, hiába ugyanaz a hormon dolgozik. Én szeretek szoptatni, meg közben nézni a babámat, valószínűleg a hormontermelődés is ráerősít erre. Amit bemásiltál, szerintem ebben a formában félrevezető vagy pontatlan.
2022. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!