Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatási tanácsadó figyele...

A szoptatási tanácsadó figyelembe veszi az anya igényeit is?

Figyelt kérdés

Elég szigorú tanácsokat láttam szoptatási tanácsadók oldalán. Van értelme így szoptatási tanácsadó segítségét kérnem, ha bizonyos dolgokban nem szeretnék változtatni, akkor sem ha nem szoptatásbarát? Pl.: cumi, cumisüveg stb. Vagy így csak azt fogja hinni hogy én nem akarom jól csinálni és csak lelkiismeretfurdalást csinálok magamnak?

Szeretnék szoptatni sokáig még, de vannak nehézségeink, csak emiatt nem merek segítséget kérni, mert félek hogy szemellenzősen csak a tankönyvet fogják sulykolni, hogy márpedig ez meg az ördögtől való ha nem sanyargatom magam különféle módokon akkor szranya vagyok.


2022. nov. 29. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
A cumit csak azért nem ajánlják mert akkor leszokhat a ciciről, fejés esetén meg esély van a tej elapadására.
2022. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Mik a Te igényeid, amit figyelembe kell venni?
2022. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak példánam írtam a cumit, a babám nem igazán fogadja el, inkább a kezét használja nyugtatásra. De ha szeretné nem venném el tőle.
2022. nov. 29. 09:11
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Mivel a szoptatásnál első sorban a baba igényei a fontosak mert ha azok nincsenek kielégítve akkor könnyen elromlik minden, ezért nyilván azt nézik első sorban. Persze előadhatod hogy neked ilyen olyan igényeid vannak, ami hátráltathatja a dolgot (cumizavart, tej apadást okoz)nem fogja támogatni. Ajánl helyette más módszert maximum. De neked is be kell látni hogy az nem rólad szól
2022. nov. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
De igenis az anyáról is szól. És figyelembe fogja venni. Esetleg azt mondja, hogy nem javasolja, de hát ez a dolga. Ettől függetlenül nem fog kioktatni. Minden esetben ajánlom a szoptatási tanácsadót, nekem nem volt különösebb problémám, mégis sokat segített, mindig volt kérdésem.
2022. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

A szoptatás általában a babáról szól!

Nem hiába figyelünk oda arra is pl,hogy mi mit eszünk ,iszunk szoptatás alatt. Az ő èrdekei fontosabbak első körben.

Nekem is voltak nehézségek. Ugyan nem szoptatási tanácsadó ,védőnői segítséget kértem. Érdemes meghallgatni mit mond akár ő akar egy tanácsadó, veszteni valód nincsenek.

Kisfiam olykor cumizott,ritkán. Nem okozott gondot. Ha elmentünk otthonról ,vagy ha én mentem el, lefejt tejet kapott cumisüvegből , nem okozott gondot. Féltem ,mert sok tejem volt. Ez sem volt probléma. Majdnem 3 évesen hagyta abba a szopizást. Nekem már őszintén szólva elegem volt.😅 Na 3 év után én a saját önző érdekeimet néztem. De megküzdöttünk azért ,hogy ez ideig működjön. Utána már egyszerűen nem bírtam tovább. A háziorvos így is basz....ott,hogy mi a francèrt húztam ilyen sokáig. Bőven elég lett volna 1 éves koráig. Én ezt nem így gondoltam.

2022. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Féltem =fejtem
2022. nov. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Én 3 szoptatasi tanácsadót kértem fel.

Mindegyik lesz@rta az en igényeimet. Mert a baba a fontos, meg a szoptatás, nem én.


Mondok pár példát.

Az első napokban cefetül fájt a bimbóm. Vérzett, sebes lett. Bimbóvédőt használtam. Erre a fejemhez vágta, azonnal dobjam ki, mert megszokja. Szépen evett, gyarapodott. Szoptassam kőzvetlen a mellemből, mert anya vagyok, viselnem kell a fájdalmat

Többet nem is kerestem.


A másodikkal szinte ugyan ez. Ott a pózokba kötött bele a bimbóvédő után. Így fogjam a babát, úgy tartsam a mellem, ide tegyem a kezem stb. Jeleztem, hogy baromi kényelmetlen. Nem tudok abban a pózban órákig szoptatni. Válasz: anya vagyok, bírnom kell.

Emellett röhelyes dolgokat akart rámtukmálni. Hogy a babát tegyem a földre, vetkőzzek le félmeztelenre, majd a 4kézláb álljak a baba fölé és lógassam a szájába a mellem. Na nekem ez neeeeeem.


A 3.pedig a cumival volt folyamat elfoglalva. Szépen evett, gyarapodott a babám. Én nem bírtam elviselni, hogy 0-24ben rajtam lógjon. Ezért adtam cumit, elfogadta. En voltam a legszarabb anyuka.


Igazából, amiért felkerestem őket, az a mérhetetlen fájdalom volt. Szerettem volna bimbóvédő nélkül szoptatni, de nem olyan áron, hogy "birni kell".


Végül magunknak alakítottam mindent, ugy szoptattam ahogy jól esett. 4 hónap után megoldódott minden gondunk, a bimbóvédőt is elhagytuk.

2022. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek a kapcsolatnak bizalmon kell alapulnia, ami jó, ha az első alkalommal kialakul és megvan kettőtök között a kémia, a biztonságos, támogató hangulat. Ha ezt nem érzed, akkor nem jó tanácsadót választottál.

Én is hosszú napokig halasztgattam a felhívását a kiszemelt tanácsadónak, mert tartottam tőle, hogy arról fog szólni az egész, hogy mit csinálok rosszul és azt egy olyan érzékeny élethelyzetben, mint ahogy én az első heteket megéltem, nem bírta volna el a lelkem.

Kapott cumit és cumisüveget, tápszert is a babám mire odaért a szoptatási tanácsadó hozzánk, de én őszintén meglepődtem. Olyan nyugalmat árasztó, támogató személy érkezett, akitől egy rossz szó sem jött, egyikre sem, pedig őszinte voltam. Elmondta persze, hogy ha gondolom próbáljuk ki cumisüveg helyett ezt és ezt a módszert, megkérdezte melyikre lennék nyitottabb, egyáltalán szeretnék-e próbálkozni, de nem bántó, tolakodó, leszóló módon. Abszolút megértően kezelt. Persze, ha nem vagy nyitott semmire, akkor jöhet a kérdés, hogy minek hívtad oda!? De aki tanácsadót hív (nem 2 forintos óradíjért) az nyitott lesz és a tanácsadó is az lesz, mert végső soron amellett, hogy ez a jobbaknak egy küldetés, természetesen üzlet is. Ha elterjed, hogy bunkó, akkor dobhatja kukába a papírját.

Szóval, ha segítség kell, akkor szerintem nagyon érdemes! Nekem nem volt elég tejem, a babám állandóan nyűgös volt, én ettől frusztrált, nem volt jó a technikája, nem lakott jól, sebesedett a mellbimbóm és ezektől egy olyan ördögi körbe kerültünk, aminek az lett volna a vége, hogy feladjuk a szoptatást, pedig nem akartam, így ez a gondolat is frusztrált. Én ebben a lelki állapotban hívtam és nagyon komoly támogatásnak éreztem, amit minden anya megérdemelni ingyen és bérmentve, alanyi jogon!

2022. nov. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

Őszinte leszek veled: a te igényeid senkit nem érdekelnek, a baba a fontos, a szoptatás, és ha sírsz közben mert annyira fáj, az LLL-esek akkor is erőltetni fogják.


Egy időben védőnőként dolgoztam, ne tudd meg, hogy már az egyetemen! milyen szoptatásn...izmus megy. Az anyatej a minden, és sajnos sok kolléga simán beszólogat anyukának (közös tanácsadáson hallani), ha nem tud szoptatni.

Az LaLecheLiga kb ugyanez - sajnos. Az anya igényei, fájdalmai, békéje nem fontosak, csak az anyatej a gyereknek.


Nem véletlenül nem dolgozom már a szakmában. Nekem ez a szintű "erőltetés", és más jólétének semmibe vétele nem fér bele.

2022. dec. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!