Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikorra "felejt el" szopizni...

Mikorra "felejt el" szopizni a baba?

Figyelt kérdés
18 hó-ig szopizott a kislányom. Most 29 hós és jön a kistesó. Ha meglátja,hogy szopizik a tesó,ő is szeretne?
2010. szept. 30. 13:29
1 2 3
 1/22 xStefix ***** válasza:
71%

Abszolút kétesélyes. ;)

A kérdés szerintem inkább az, hogy te vajon mit fogsz tenni akkor, ha kér.

Mit gondolsz erről?


(Én szoptatnék tandem, ha úgy jönne ki a lépés.)

2010. szept. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

Ekkora gyereknek már meg fogod tudni magyarázni, hogy az nem neki való már, a kistesónak van rá szüksége.

Neki már teljesen felesleges ennyi idősen. Egyéni véleményem szerint meg visszataszító is, mikor 3 év körüli gyerek szopizik.

2010. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 xStefix ***** válasza:
100%
(Csak ne vitára menjen már ki a dolog megint......)
2010. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én csak azért szeretném,mert az elsőnél is sokat "szenvedtem", be volt csomósodva,mindig maszírozgatni kellett,nem bírta ugye rendesen kiszívni. Jó lenne ha az első hetekben besegítene,beindítani a tejcsatornákat. :)
2010. szept. 30. 13:43
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg elfelejti már a technikát. Esetleg, ha kéri, akkor lefejt tejből is tudsz neki adni kóstolót.
2010. szept. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 xStefix ***** válasza:
100%

Hogy konkrét tapasztalatokról is beszéljek, azok az anyukák, akik tandem szoptattak hosszabb-rövidebb ideig, általában pozitívan számolnak be róla. A felmérések azt mutatják, hogy az így szoptató anyukák általában kevesebb testvérek közötti súrlódásról számoltak be utólag.

Azaz, ez is egy módja LEHET annak, hogy megelőzzük a testvérféltékenységet, és hogy a nagytesó könnyebben megtalálja a helyét az újjászületett családban.

(Ezzel nem kell egyetérteni, csak leírtam, hogy az eddigi kutatások erre az eredményre jutottak.)


Egyébként szerintem nem véletlen, hogy sok anyuka elgondolkodik rajta, hogy végülis akár még meg is szoptathatná a nagyobbat, elvégre "úgyse tudja meg senki" vagy "biztosan nem lesz tőle baja". Nem is lesz - csak ugye a mai norma szerint ez már nem divat, vagy inkább "visszataszító". Pedig - más szemszögből nézve - tényleg nincs benne kivetnivaló. Mindössze annyi, hogy a kívülállók esetleg nem értenek vele egyet. (És akkor mi van..?)

2010. szept. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Jaj,míg írtam te is.

Nálunk a nagylány 15 hónapos koráig szopizott, 30 hónapos volt, amikor jött a tesó. Ő is ki akarta próbálni újra a szopást, de nem sikerült neki elsőre. De mivel ujjszopós volt, azt mondtam, úgy szopizd, ahogy az ujjadat. Így sikerült neki. Néhányszor nekem is segítségemre volt, mikor már feszültek a melleim, nem kellett fejnem. Én a fagyasztóba nem raktam már el tejet, mert a nagylányomnál is kidobhattam amit eleinte fejegettem.

2010. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 xStefix ***** válasza:
76%

Na, ez az ötlet még praktikus is! ;)


Szerintem ne zárkózz el a nagyobb elől, ha kérné, pláne, ha még így tényleg szükség is lehet rá. Így mindketten jól járhatnátok. :)

2010. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
19%

jézusom..."segítsen" a nagyobbik gyerek?!eszembe sem jutna!!!

minek összezavarni a gyereket szoptatással, amikor már réges -régen nem szopik?!

2010. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%

"jézusom..."segítsen" a nagyobbik gyerek?!eszembe sem jutna!!! "

Pedig kivételesen én is egyet értek xStefix-el, és a többiekkel... Visszagondolok, mekkora segítség lett volna az elején, mikor nem tudott a babám szopni, hogy beinduljon rendesen a tejem. És próbálkoztunk is, hogy megszoptassam az akkor 1 éves, szoptatott unokahúgomat, de az enyémet nem fogadta el...

2010. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!