Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejtermelés serkentésére...

Tejtermelés serkentésére valóban hasznos a karamalz sör? Ha igen, mennyit érdemes naponta inni belőle? Természetesen az alkoholmentes verzióját.

Figyelt kérdés
Szülés óta nincs elég tejem. Örülök, ha 20 ml-t le tudok fejni. (Van, amikor napközben nem hajlandó cicizni és megdolgozni az anyatejért a babám. Minden is érdekli..)

#szoptatás #sör #anyatej #Karamalz #anyatej termelés elősegítése
2022. dec. 13. 17:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy minden érdekli, és nem küzd a tejért. Ilyenkor szokták javasolni, hogy nappal is egy inger nélküli sarokba befordul a szoptass. Ha kell, besötétítve. Nem azért csinálja, mert nincs tejed, hanem mert 3 hónapos, nyílik számára a világ.

Ne rontsd el tápszerezéssel. Úgy 4 hónapos korára full tápszeres lesz, pedig a mostani csak egy teljesen normális folyamat, nem a tejtermelés elégtelenségének szól.

2022. dec. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ezek alapján már az elején elrontottam. A kórházban azt csináltatták az utolsó napokban, hogy 15-15 percig szopizzon a baba mindkét mellből, majd tápszert adtak és utána le fejtem a maradékot. Következő etetéskor 15-15 perc szoptatás, lefejt tej, tápszer volt a sorrend, majd újra fejés. Cumisüvegből kapta a kórházban is a lefejt tejet és a tápszert.

Itthon próbáltam végig cicin tartani, de nem tudott eleget szopizni, elején a bimbóvédőt is nehezen hagytuk el. Nem akartam, hogy éhes maradjon szegényke, ezért persze, hogy adtam neki tápszert.


Lehet még javítani a helyzeten? Csak teljes tápszer, cumisüveg megvonással lehetne átállni a teljes szoptatásra? Hogy nem maradna éhes?


Szoptatós teát is ittam, de nem éreztem hatását.

2022. dec. 13. 18:56
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet javítani, kitartással. Egy újszülött több órát is mellen tölthet egyhuzamban (egy 3 hónaponak már kisebb lehet az igénye). Minden korlátozás csak a tej csökkenését okozza.

Nem írtad, hogy mennyi tápszert kap és milyen gyakorisággal, ezért nehéz konkrétumot mondani.

Van az a mennyiség, amit egyből el lehet hagyni és van, amit fokozatos csökkentéssel.

Az alap megközelítés, hogy

1, ne korlátozd időben;

2, ne méricskéld, hogy mennyit szopott, mert egyrészt a tej kcal tartalma nem egyenesen arányos a mennyiséggel, márészt nem kell fix. mennyiséget ennie;

3, ne pótolj minden alkalommal; minden pótlás előtt többször is kínáld újra és újra váltott mellből (ha az egyiken elkezd sírni, jöhet a másik, utána újra az első).

4, érdemes lehet szoptatási tanácsadót felkeresni;

5, a pótlást lehetőleg azoptatásbarát formából adni.

2022. dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Hívj szoptatási tanácsadót! Nincs még veszve minden, de sok téves infot kaptál, amit szakemberrel tudsz javítani
2022. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Miután hazajöttünk a kórházból, próbáltam jó ideig, akár egy órát is mellre tenni, mert láttam, hogy még jön belőle tej. A szoptatás végén már viszont nem jött belőle semmi neki, kevés volt neki és sírt. Hiába nyomtam meg a mellem többször, egy csepp sem jött a mellemből. Jött a tápszer, ahogy a kórházban is csinálták. Így utólag tudom, hogy itt rontottam el, de nem bírtam látni, hogy éhes a gyerekem.


Minden etetéskor mellre teszem először most is. Sajnos minden etetéskor kap tápszeres pótlást. Ha jobban elalszik napközben, akkor tudok többször fejni, hogy ha már nem hajlandó annyira cicizni, akkor is kapjon valamennyi anyatejet. Nem vagyok tápszer ellenes. Teljesen tápszeres babák és nagyon ügyesen tudnak fejlődni egészségesen, de ha lehet, akkor azért igyekszek több anyatejet adni neki, még ha csak akár 10-20 ml, de az is több a semminél.

Változó, hogy mikor mennyit eszik. Van, amikor csak 50 ml tápszert eszik meg, de van amikor pl napközben nem hajlandó cicizni és a lefejt tej után akár 90-100 ml-t is. Ezt nem tudom, hogy lehetne csökkenteni, mert éheztetni nem fogom a babámat. Akkor inkább adok neki tápszert továbbra is.

Sokszor nagyon fárasztó a fejés, hiszen nincs is nagyon sok eredménye, másrészt tényleg a cseppeket vadászom kb 3/4-1 órán keresztül egy fejés alatt azért a kb 20 ml-ért. Persze a babámért minden nap küzdök ezzel és annyira tudok örülni, ha jó adag mustár sárga kakit látok utána a pellusban. Azt vettem észre, hogy ha tudok többet fejni és hajlandó szopizni (főleg éjjel), akkor mustáros sárga, ha több a tápszer, akkor zöldesebb a kaki. Egy-egy nap zöldesebb pellus becsúszik, de többnyire sárga és egyik nap 3 jó adag mustár sárga kakis pellus volt, esküszöm megkönnyeztem örömömben, hogy van értelme vadászni a cseppeket órákig.


Köszönöm a válaszaitokat!

2022. dec. 14. 14:21
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A fejés máshogy stimulál, mint a baba. Kevésbé ingerli tejtermelésre a mirigyeket. Szakember segítségével elhagyhatjátok a tápszert, ha szeretnéd.
2022. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, szerintem vagyis remelem, itt senki se tapszerellenes, nem azert mondjuk, hogy ne potolj mindig minden korulmenyek kozott. Meg a tanacsadot se azert ajanlottak, hogy kicsesszenek veled, de szerintem a te esetedben, ha ugy latod jonak, nagyon-nagyon kene.


HA szeretnel szoptatni, akkor valtoztatni kell sajnos. Ha nem szeretnel,nem baj, maradjon minden igy, csak annyi, hogy a tejed fog elapadni napokon, talan heteken belul.

De a te kezedben van a dontes. Nem mereg a tapszer, hat maradjon az, ha ez jobb nektek, nem is mondta ezt senki, hogy ordogtolvalo, nyugodj meg.

2022. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 óra fejés helyett hagynád a babát 1 órát cicizni váltott mellen, nem éhezne és nem kellene a fejéssel küzdened. Persze neked kell tudni mennyire akarsz szoptatni. Nagyon sok idő, türelem és kitartás kellene meg egy szoptatási tanácsadó
2022. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a fejő nem indítja be a tejleadódat, azaz nem látod, hogy rövid időközönként több lyukon spriccel a fejőbe, akkor teljesen feleslegesen kínzod magad a fejéssel.

Ehelyett pihenj, mert az IS kell a tejtermeléshez.

2022. dec. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!