Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babám születésétől fogva...

A babám születésétől fogva nehezen szopizott, egy ideje már egyáltalán nem. Kézzel fejem a tejet lehet ebből gond?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám, sosem tudott rendesen szopni. Elejétől kezdve fejem a tejet. Kézi mellszívóm van, de azzal nem elég hatékonyan tudom fejni, így kézzel szoktam kinyomkodni. Lehet ebből baj a későbbiekben? Pl. Túl erősen nyomom vagy ilyesmi miatt?

2022. dec. 30. 17:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy nap kb. 250 ml tejet tudok lefejni, ami két étkezésre elegendő.
2022. dec. 30. 17:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is kézzel fejtem, sokkal gyorsabb és hatékonyabb volt minden mellszívónál, amit próbáltam.

Nem volt semmi gond, pedig nem két hétig fejtem.

2022. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kézzel fejtek régebben is,sokkal hatékonyabbnak tartják a mai napig.

Én pl kézzel nem tudtam de te nagyon ügyes vagy

2022. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan a kézi fejést ajánlják, nem gond :-)


Amúgy én azt hittem, hogya babára érted, lehet-e gond, hogy nem tud szopni. Ennek sok oka lehet, akár izomgyengeség, lenőtt nyelv, amivel fontos lenne foglaljozni, ha eddig nem tettétek.

2022. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Orvos látta a száját a babának? Amit az előző írt,azokat nagyon fontos lenne kizárni ( izomproblémák, úgymint hipotón vagy feszes, valamint a lenőtt nyelvet). Ezek később is gondot okoznak,beszédnél is.
2022. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvfék lenövése..de sztem azt a dokija már látta volna a babának
2022. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6! Van olyan gyerek,akinél csak iskolában derül ki. Nem minden gyerekorvos alapos!
2022. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nézték már a nyelvét, dr nincs baja, egészet hosszúra tudja nyújtani.
2023. jan. 5. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!