Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit eszik általában egy...

Mennyit eszik általában egy egyhetes csecsemő? Honnan tudom, hogy elég-e neki?

Figyelt kérdés
Van mérlegem, de szerintem nem mindig megbízható. Kb 30 grammokat eszik a babám, de félek ez kevés neki. Elég nehezen megy még a szoptatás, nehezen kap rá, és sokszor elalszik rajta. Van esetleg valahol erről táblázat,hogy milyen korú babáknak mennyi az igénye? Előre is köszi.
2010. okt. 2. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem anno evett 100on felül is meg alul is, változó volt....a mérleg tájékoztató jellegű, mert nekem mindig azt mondták, h attól függ h mennyire tápláló a tej! Ha elalszik akkor az még normális, nagyon picike! Rendesen kell híznia, ezt a védőnő megmondja, h mennyi az ideális, ebből kell kiindulni! Mennyit hízott, születési súly, kórházból hazahozáskor mennyi volt?

Saját véleményem ha a gyerek nyugodt és jól alszik akkor elég a tejci!

2010. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne, ha lefelejtenéd a mérleget, mert a baba tudja, hogy mennyire van szüksége, ha nem elég neki, akkor nyugtalan, nem alszik, sokat és hangosan sir. Ha kevesebb esetleg most a tejed, mint amire szüksége lenne, akkir elöbb felébred, mint a megszokott, gyakrabban szopik - és neked jobban beindul a tejtermelésed, több tejed lesz. Ez a rendszer igy alakult ki, a tejtermelés a baba étvágyához igazodik. Ha több tejet akarsz, akkor szoptatás után fejd ki a maradékot, ez a szervezeted számára ugyanaz, mintha a baba szopott volna többet.

Egy hetesen egyébként a 30-50 g az átlag, van aki kevesebb, van aki többet szopik ennél, de ez természetes, mert a gyerekek nem normára készültek, minden gyerek más.


Ne idegeskedj, lazits, és örülj a babádnak.

2010. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem 20-30at evett ilyenkor 3 óránként.elég volt neki
2010. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!