Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szopott a csecsemő, utána...

Ha szopott a csecsemő, utána kell fejni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mennyit? Hogyan? Melyik mellből?
2011. okt. 23. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Persze, hisz a legjobb ha teljesen kiürül. Ha csak egy mellből szoptatsz, akkor abból, amelyikben benne maradt a tej. Fejhetsz kézzel is, erre keress a neten elmagyarázni nem nagyon lehet. Ha pedig van fejőd akkor azzal.
2011. okt. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia, szerintem csak az első 1-2 hónapban kell fejni és akkor is csak akkor, ha nem elég a tej. Akkor szopi után kell fejni, hogy minél több termelődjön újra. Ha most elég a tejed a babának, akkor ne fejj. Ha majd fejlődési ugrása lesz, akkor megint kezdj fejni, de csak szopik után.

Ha tej szaporitás a cél, akkor mindkét mellből kell fejni.

Legjobb az elektromos fejő, az a legkényelmesebb. Ha szaporitani akarunk, akkor az összes tejet ki kell fejni.

Ha csak könnyiteni akarunk valamelyik mellen, mert feszül, stb, akkor akár kézzel is, annyit hogy megszűnjön a feszülés.

2011. okt. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nem kell fejni, felesleges.

az a lényeg pont, hogy kialakuljon a kereslet-kínálat egyensúly. ha fejsz, azt fogja "gondolni" a szervezet, hogy többet evett a baba, ezért több tejet fog termelni. így a következő alkamlommal még többet kell fejned, így ez egy ördögi kör lesz.

és ami ebben még rossz: hogy így a tej végét sohasem a baba fogja kiszívni, csak a lájtosabb elejét - ami nem annyira zsíros, nem fog annyit hízni, meg persze kevésbé kell érte megdolgoznia. és a tej eleje tejcukorban gazdagabb, így jobban okozhat pocakfájást a babánál.

akkor fejj, ha úgy érzed, nincs elegendő tejed, vagy ha tarcsiban akarod, hogy legyen lefejt tejci.


én soha sem fejtem, kiválóan működött és működik most is a kereslet kínálat. ha úgy éreztem, kevesebb tejem volt, gyakrabban kért enni a baba, így gyakrabban szoptattam.


de olvasd el a la leche liga mit javasol, ők a profik :)

2011. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!