Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 17 hónapos lányomat szoptatom...

17 hónapos lányomat szoptatom még, általában alváshoz, meg sajnos éjszaka 5-6-.10szer! Hogy szoktassam le az éjszakai ciciről? Bőv lent!

Figyelt kérdés
Sajnos alváshoz délelőttihez,délutánihoz,és az estihez is kell a cici neki!Az estivel nem lenne gond csak a többivel.Éjszaka van hogy 10szer is felkel,és hiába adok neki,vizet,teát nem fogadja el csak ,addig sír még cicire nem teszem.Már elég fárasztó nekem,mert decembertől ez van,az átlag 4-5 cicizés,de van hogy 10szer is kelünk!Nagyon kivagyok.Nem cumizik,nem fogadta el sosem,most próbálkozok már azzal is,de nem igazán kell neki!Tudom,hogy elrontottam,mert nem így kellene lenni.Elválasztani nem akarom,nehogy lelkileg vmi legyen,mert ilyet olvastam,hogy lelkileg sérülhet.Segítenétek???
2011. júl. 19. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Hát minél később tanítod meg aludni, annál nehezebben veszi az akadályt, de nem hiszem, hogy ez így sokáig menni fog. A lelkük nem sérül attól, ha megtanulnak aludni. Sőt...
2011. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

fogakkal hogy álltok? nekünk akkor szűntek meg a kelések,amikor kijött az utolsó foga is, hangsúlyozom hogy TELJESEN MAGUKTÓL (kb 21 hónapos korában). az alvás előtti cici is sokáig megvolt, 2 éves korára hagytuk el teljesen, már alig volt benne, plusz terhes is lettem, és megbeszéltük hogy bibis a cici, és méár nincs benne semmi. de ehhez meg kellett hogy érjen, 17 hósan bőven nem fogadta volna e ezt. amúgy neki cumija is volt, mégis kellett a cici ha kellett.

és nem attól sérül a lelke, hogy megtanul aludni, mert azt magától is megtanul, hanem ha vigasz kell neki, és nem kapja meg, ezt az előzőnek üzenem.

2,5 éves kislány anyukája + 34 hetes km

2011. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Még kétszer alszik nap közben?


Jaj, nagyon megértem, mi tavaly nyáron voltunk így. Két óránál többet egész nyáron nem aludtam egy huzamban. Eljutottam arra a fáradsági pontra, hogy ez tovább nem mehet, el kell éjszakára választani, mert a fáradságommal és abból adódó türelmetlenségemmel többet ártok neki. Addigra fiam este már nem cicin aludt el, úgyhogy amikor felébredt, ugyanúgy altattam, ahogy este (akkor fenékpaskolás+éneklés/ütemes mondóka). Két küzdelmesebb éjszaka volt, utána hipp-hopp egy-kettőre ment le az ébredések száma.

Maradt a reggeli szopi (még egy meccs volt, mert egyre korábban kelt, és akkor viszont reggel 6-ig nem kapott), meg a du-i alvásé. A reggelit 23 hónapos, a délutánit 2 hónaposan hagyta. el. A délutáni elalvás most küzdelmesebb, de nem maradt el, pedig attól tartottam.

2011. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: alvás tanításában nem hiszek, arra meg kell érnie. Az éjszakai szopi elhagyására szerintem 17 évesen már érettek (fiam egyértelműen az volt) bár teljesen érthetően nem tetszett neki.
2011. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Én meg a másodiknak üzenem, hogy 4 éves a lányom és semmi baja, sőt... Amíg nem aludta át az éjszakát addig sokkal nyűgösebb volt és én sem viseltem túl jól. De amióta megtanult aludni azóta kiegyensúlyozott, mosolygós kislány. És a kisfiam is jól van köszöni, pedig őt is meg kellett tanítani aludni, amikor eljött az ideje.
2011. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le az éjszakairól 10-11 hónapos korában, hogy ha felébredt és el kezdett sírni, kapott vizet és vissza énekeltem. Néha a férjem is segített, mert az elején éjszakánként többször is keltünk. Eleinte, volt hogy egy félórát sírt, de egyre rövidebbek lettek a fentlétek. Nekünk nagyon sokáig tartott. Kb. egy hónap volt, de utána már végre átaludta az éjszakát. És én is....
2011. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még 2szer alszunk,mert ált,reggel fél 8 8 körül kel,utána 11 fele 3/4 vagy 1 óra alvás,és délután 4 fele megint,így!Próbáltam,hogy dél 1 ig huztam,de akkor is max 1 órát aludt,de az kevésnek bizonyult,mert fél 7 fele meg már nagyon nyögi volt,így meg 9 fél 10 fele alszik el. Éjszak meg próbáltam,hogy vizet adok,de ha 1szer elfogadja akkor szerencsém van.Addig sír,még cicire nem teszem!Nem akarom,hogy éjszaka ordítson,mert bérházban lakunk,és minden áthallatszik a szomszédba.Próbáltam,hogy beteszem a kiságyba,simogatom,énekelek,de feláll,és csak sír!Amúgy egy mosolygós baba,csak ez az éjszaka!Most jön a 16 fogunk,a nagyján már túl vagyunk,de van még 4.
2011. júl. 19. 15:46
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!Én is azon lennék,hogy megtanuljon egyedül aludni,csak azt nem tudom hogyan!!!!!!!!!!6 hósan,egy hétig elaludt egyedül,hogy simogattam a hátát,de hogy jött a foga,meg beteg volt,maradt az ölben alvás :-(
2011. júl. 19. 15:51
 9/13 Kobuta válasza:

Szerintem ezt a dolgot túlszorongod, és ezt érzi a kicsi is.Egy rossz rögzülést leszoktatni viszont nem mindig olyan nehéz, ha te nyugodt és eltökélt vagy.

A fő hangsúly a nyugodtságodon van, és azon, hogy jól teszed amit teszel. A gyerekek nem sérülnek attól, hogy aludniuk kell, de neked fárasztó lesz. Tudom, hogy nem jó, ha sír, hiszen a bérházban minden hallatszik, de meg kellene próbálni elnyújtani azt az időt, amíg újra melledre teszed. Pl. ha tudod a kb. időt, amikor felkel, akkor hagyni egy kicsit "sírni", felvenni, ringatni stb. de nem mellre tenni. Következetesen kihagyni egy, majd két "cicizést". Ahogy te elhatározod. Hidd el, elalszik. Mérted már egyébként, hogy mennyi ideig sír? Éjjel minden sokkal hosszabbnak tűnik, mint nappal.Sok sikert!

2011. júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon megértelek! Mi is átmentünk ezen, de jó lett a vége, leszokott az éjjeli szopiról! :) A többiek már szinte mindent leírtak, én csak annyit tennék hozzá, hogy igazi, belülről fakadó eltökéltség nélkül nem fog menni. Legyél nagyon nyugodt, és erősítsd magadban a tudatot, hogy csak az ő érdekében teszed. Soha ne legyél rá mérges, akárhogy hisztizik a ciciért, hiszen neki most nehezebb lesz, mint neked. Legyél empatikus, de ne sajnáld meg annyira, hogy engedj neki! Simogasd, puszilgasd, énekelj neki, és egy percre se hagyd egyedül sírni! Ha rájön, hogy éjjel csak cici nincs, de anya van, akkor nem fog megrendülni a bizalma.

Nekünk egy hét kellett az átálláshoz, úgy, hogy három nap elteltével már csak egyszer kelt. Pedig előtte nálunk is volt, hogy félóránként szopizni akart (ekkor sokaltam be). Én "drasztikusan" csináltam, egyik napról a másikra nem volt szopi éjjel, így kisebb volt az elcsábulás veszélye.

2011. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!