Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadt a tejem magas lázzal...

Elapadt a tejem magas lázzal járó betegség és kórház miatt. Pangó tejem viszont van, mit tegyek, hogy ne gyulladjon be a mellem?

Figyelt kérdés
A két mellemből max. 50 ml-t tudok fejni együtt, de inkább a 10 ml a jellemző. Ettől még begyulladhat? (szoptatni így se tudok, mert gyógyszert szedek :-()
2010. okt. 3. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nem feszul, akkor nem valoszinu hogy begyulladna. Ha fejed, csak tobb termelodne szerintem.
2010. okt. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30 ch urtica elapasztja
2010. okt. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Fejd le mindig amilyen sűrűn csak tudod, így egy ideig meg tudod őrizni.Ha nem apad el teljesen, s nem kell szedned gyógyszert még visszahozhatod s talán megint tudsz rendesen szoptatani.Ha lefejed rendszeresen, nem is fog begyulladni.
2010. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd a gyüógyulás után aszoptatni a babád akkor fejjed,de ha nem és nem feszül a cicid akkor majd elapad!Amúgy az utolsó szopitól számított (vagy fejéstől)40 nap a tej elapadási ideje!Szóval 40 napon belül vissza tudodo hozni a tejed ha nem fejsz közben akkor is!
2010. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 xStefix ***** válasza:
58%

Nem tudom, ez a 40 napos idő mennyire korrekt szakmailag. Szerintem inkább amolyan népi megfigyelés.

Olyanok is tudnak időnként szoptatni, akik még sosem szültek..!

Szóval, ha később folytatni szeretnéd, én is arra bíztatlak, hogy fejj folyamatosan.

2010. okt. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A 40 napos időt laktációs szaktanácsadók állapították meg! (www.lll.hu)

Nem népi hiedelem,de tényleg hihetetlennek tűnik és mégis igaz!Én találkoztam olyan anyával is aki az örökbefogadott babáját is képes volt szoptatni,persze nem 3 nap alatt mint ahogy a szülés utáni tejbelövellést is maximalizálják!Hosszabb stimuláció szukséges,de nem lehetetlen!!!!!És ő sem szült soha!Csak kitartó volt olyan érzéseket keltett benne a baba!Mármint nagyon erős anyai érzéseket!

Ezzel nem azt akarom mondani hogy akinek tápszeres a babája az nem jó anya, ne értsetek félre! :)

2010. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok, de sajnos nem tudok szoptatni hosszú távon sem. Akkor az elapasztás lényege, hogy ne fejjek? És akkor attól a pár ml tejtől nem fog begyulladni a mellem?
2010. okt. 5. 18:07
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és sajnos semmilyen homeós vagy egyéb gyógyszert sem szedhetek :-(
2010. okt. 5. 18:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, mond meg, hogy nincs hozzá közöm, de megkérdezhetem , hogy milyen betegséged van? Miért kell gyógyszert szedned? Akár privin, akár itt! Sajnálom, hogy nem szopizhat a babád! Sok boldogságot és egészséget kívánok nektek
2010. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Előző nem is értem hogy ehhez mi közöd van ?

Kérdező ,a nőgyógyász ír fel egy gyógyszert ami elapasztja a tejet !

2010. okt. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!