Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kórház/műtét szoptatás alatt?

Kórház/műtét szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Aki ilyenen átesett, azoktól várnék tapasztalatokat, tanácsokat.

Csak anyatejes baba, 3 napot leszek kórházban.

Addog fejem, ha tudom a műtét után a mellem.

Itthon a pici lefejt anyatejet fog kapni cumisüvegből, Apuka lesz vele.


2011. júl. 17. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Elméletileg a baba bent lehet veled a kórházi tartózkodásod alatt, ha 6 hónapnál fiatalabb és kizárólag anyatejes. Legalábbis régen így volt.
2011. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 4 hónapos volt a fiam amikor kivették az epehólyagom. Ő is kizárólag anyatejes volt. Sajnos nem igen tudtam fejni előre tejet, kicsit későn vettünk elektromos mellszívót, ha időben kapcsolok akkor megoldható lett volna. A szüleimhez mentünk el ők tőlünk 300 km-re laknak, ott műtöttek. A párom maradt otthon a kicsivel, anyukám jött be hozzám a kórházba műtét előtt, alatt, után. Otthon apja etette, altatta a kicsit. Eleinte kapta azt a kevéske anyatejet ami volt és utána kapott tápszert. Érdemes vész esetére kipróbálni, hogy megeszi-e amíg ott vagy, mert nálunk az elsőt amit próbáltunk visszautasította, nehogy akkor derüljön ki, hogy nincs mit enni a gyereknek amíg te kórházban vagy. Na szóval egy csütörtöki napon műtöttek, reggel még szoptattam (igaz előző nap délben ettem utoljára és éjféltől nem ihattam) délelőtt megműtöttek, műtét után kb 4 órával már fejtem a tejet..ez sajna ment a mosdóba. Akkor azt mondták, hogy a műtét után 24 órával fejt tej adható már a babának. Addig szorosan fejtem és öntöttem ki :(. Másnap déltől fejt tejet vitték haza a kicsinek, és pénteken este hozták be először..cicire is raktam igaz nem egyszerű, ha az ember lányának egy cső jön ki a hasából :). Másnap szombaton kivették a csövet és dél körül mehettem haza. Jajj de nagyon jó volt végre egész nap újra együtt lenni :)). A lényeg, hogy minél hamarabb a műtét után fejjél...hála az égnek még mindig szopizik, lassan 8 hónapos. Neked mi hamarabbi gyógyulást!

2011. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!