Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szól az élet a szoptatá...

Meddig szól az élet a szoptatásról? Babóm 3hetes és gyakran egy-másfél órákig szopik, viszont utánna van, hogy 3órát alszik. Mikorra áll be a rendszeresség? Ha mohón eszik akkor bukik? ő bukik, de nem sokat! Az ugye nem betegség?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 10:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Másfél óra szerintem sok.Én 20 hónapig szoptattam,fél évig kizárólag,de amíg pici és úgymond nagyobb meló-nekik,akkor is félóra,késöbb 20-10 perc volt a szopi nálunk.Egy háromhetes baba szopik,alszik és igen ez az élet még neki.A bukás természetes,sőt büfiztetni kell hogy a lenyelt levegő ki jöjjön.Mi konkrétan a kérdés?A renszer magától fog beállni,de szerintem kevesebb ideig tartson a szopi-idő.Remélem segítettem :)
2010. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az esetek nagy részében ha eddig tart egy szoptatás,akkor a baba már csak cumizik,játszik rajta.Állitólag 20 percig kéne tartania egy szoptatásnak...mi voltunk a kivétel.A csecsemősnővérrel a kórházban,amikor 4 hetes volt a babám, azon vitatkoztunk,hogy aztmondta csak 20 percig szoptassak,mert utána már nem is szopik,csak szórakozik.Mondtam hogy nem,ő tényleg 1,5órát szopik.Lemértük etetések után,olyan 80at,100 at leszivott.Aztmondta hogy ezt biztos hogy leszivja még az első 20 percben.Hát nem ugy volt,20 perc után levettük a ciciről,és akkor tartott 30 ml nél,ugyhogy tényleg vannak babák akiknek eddig tart!Olyan fél éves korára csökkent le 40 percre,egy órára.Az első 2-3 hónapban volt olyan húzós hogy 1,5 órát tartott egy evés.Bimbóvédővel szoptatsz?
2010. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
igen azzal,csak azzal tud még?azért tart tivább?
2010. aug. 6. 11:30
 4/20 A kérdező kommentje:
viszont utánna vagy,hogy 3órát is alszik.ez normális?
2010. aug. 6. 11:33
 5/20 xStefix ***** válasza:

Meddig szól..? Nálunk még most, 2,5 évesen is az életünk része. ;)

Normális, hogy eddig szopik, mert nemcsak eszik, hanem cumizik is rajtad (szakaszosan váltakozik, hogy épp mit csinál, figyeld csak meg). De ez teljesen normális, sőt! Ez jót tesz a tejtermelésednek is (ennyivel több inger éri a melled) és a babádnak is, mert megnyugszik, ellazul rajtad. Nyugodj meg, idővel csökkenni fog a szopira szánt idő, mert egyre nagyobb, ügyesebb, erősebb lesz, gyorsabban fog szopizni, illetve egyre inkább érdekelni fogják a környezet dolgai is. De most még nagyon pici, ne csodálkozz, hogy te vagy számára a világ közepe! Hidd el, egyszer még hiányozni fognak ezek a hosszú összebújások, az érzés, hogy valakinek te jelented a Mindent... :)

Általában minden baba nuki, ha nem sokat, akkor az nem betegség. Ez az élettani reflux, amit a gyomorszáj záróizmának éretlensége okoz, de ez idővel magától rendbejön. Akkor kell csak vele foglalkozni, ha nagyon sokat és/vagy nagyokat bukik és ez a súlygyarapodását is hátráltatja. (De még ilyenkor se kell rögtön nagy dolgokra gondolni, sokszor a gyakori böfiztetés vagy az ágy fejrészének a megemelése is elég.)

2010. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 xStefix ***** válasza:
Szerintem ne használd a védőt, ha nem muszáj!!! Az is nehezítheti, nyújthatja a szopást és a tejtermelésre is rossz hatással lehet, mert a műanyagon keresztül nem éri annyi inger a melled, mint sima szopásnál. Ha fájó vagy sebes mellbimbó miatt használod, akkor pláne nem kell, mert nem ez a legjobb "gyógymód", hanem a helyes szoptatási póz megtalálása. (Idővel úgyis hozzáedződik a melled ehhez a terheléshez.)
2010. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem max 10-20 perc volt a szoptatás bimbóvédővel és rengeteg tejem volt, de lehet, hogy nálatok nem tud így hatékonyan szopizni. Próbáltad nélküle? Sebes a cicid?
2010. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem,mert én is bimbóvédővel szoptattam,mert máshogy nem tudtam,és az jutott eszembe hogy köze lehet hozzá esetleg,nehezebben tudja szivni,vagy lassaban vagy valami.
2010. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
nem megy neki nélküle:(
2010. aug. 6. 11:50
 10/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Nekünk a befelé forduló mellbimbó miatt kellett.Amugy az hogy utána 3 órát alszik az teljesen rendben van.
2010. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!