Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet növelni a tej...

Hogyan lehet növelni a tej mennyiségét?

Figyelt kérdés

Tudni kell a kérdéshez, hogy nem iszom túl sokat, nem megy több és véleményem szerint a szoptatós tea sem ér semmit, így ezt sem használom.

Elég sokat stresszelek ezen kívül.

Ahányszor viszont éhesen ébred a babám, mellre teszem.

A tej mennyisége néha kevesebb, de többnyire ugyanazon szinten marad. Hogy lehetne több????


2008. dec. 27. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Àllitolag a ràntàssal készplt ételek,fözelékek,és alkoholmentes sör sokat segit.

Én nem szoptatok,ezeket viszont nagyon sok anyätol hallom!

2008. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem iszol sokat, az baj!!!!

Erőltesd meg magad, mert fontos a sok folyadék.

Próbáld meg a homeopátiás golyócskát (urtica urens).

2008. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

én azt javaslom, hogy ne idegeskedj, ha tudsz próbálj lenyugodni, az sokat dobna rajta kezdésnek. Aztán próbálj többet inni, de ha nem kívánsz többet akkor ne erőltesd. Valaki itt írta, hogy 4 litert kell meginni, ez így nem pontos. Ha előtte ittál mondjuk napi 2és fél litert, akkor most illik olyan 3 és felet inni. De ha előtte is csak ilyen 1 litereket ittál, akkor kettőnél többet úgysem tudsz leerőltetni és nem is szabad, mert az is árt. Tehát a szokásos adagodhoz képest egy literrel többet, ami ha belegondolsz logikus, mert a szoptatás folyadékot von el a szervezettől, tehát pótolni kell.

Próbáld meg a homeos bogyókat, jóval olcsóbb, mint a moremilk és szerintem ugyanaz a hatás. Létezik az utrica urens és a riinus communis, én mindkettőt próbálva a ricinusra szavaznék. A sok édességtől, cukros ételtől is lehet kevesebb a tejed (csoki, süti)

boldog szopis napokat!

2008. dec. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem írtad hogy miért kellen több tej? Ha mindig megszoptatod a babádat amikor csak nyikkan, kedves, kiegyensúlyozott, gyarapodó baba, akkor nincsen a tejmennyiségeddel semmi baj. A fagyasztószekrényt megtömni pazarlás. A legjobb a babának ha mindig a friss tejet kapja, ugyanis a termelődő tej összetétele követi a baba fejlődését, az igény szerint szoptatott babánál a növekedési ugrásokat is szépen behozza a tejtermelés.

Annyit igyál amennyi jólesik, legyen az ásványvíz, gyümölcslé, egyél jóízűen és rendesen, aludjál eleget ha teheted nappal is szundíts ( mondjuk mikor a kicsi is szundít )mert egy jó pihenés csodát tesz.

Csak így tovább hogy tedd mindig mellre a kisbabádat, a melled egy idő után a legjobb csodaszer szedése mellett sem fog durranásig telődni ( az csak szülés után van ) ha beáll a kereslet-kínálat egyensúlya a melleid megszokják a dolgukat és probléma nélkül tudsz szoptatni. A tej szopi alatt termelődik mindig erre gondolj.

A homeos bogyók jók: Urtica urens 5CH, vagy D4, Ricinus communis 5 CH ezeket együtt is szedheted 2-3x5 golyó, vagy Alfa alfa D6 és Avena sativa D6 kombinációját szintén 2-3x5 golyót. Ezeket cserélgetheted is ( a két kombinációt )

Az alkoholmentes sör is jó. Gyümölcslébe napi 3x1 csepp édesköményolaj és sokkal könnyebben jön szopi alatt a tej. A More milk nagyon jó ( mégha drága is )

Ha van nálatok drogéria vegyél lepkeszegmagot ( görögszénamag másképpen ) abból saját magad főzhetsz teát nagyon jó tejserkentő, tehetsz hozzá kecskerutafüvet, ánizsmagot és édesköménymagot. ( a lepkeszeg meg a kecskerutafű kesernyés ezért jó ha ánizst vagy édesköményt főzöl mellé így jobb az íze ) A magokat egészben is megfőzheted lassú tűzön kb.15-20 perc, felteszel 1 liter vizet teának és nappal elkortyolod, sokkal hatásosabb mint a kész szopis tea.

És ne idegeskedj, bízz önmagadban és bújj sokat össze a babáddal.


Sok sikert!


Egy 8 hónapos kisfiú anyukája aki még mindig aktívan szoptat.

2008. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is fő a nyugalom-mondom ezt én aki szintén kiakadok egy nagy hiszti közben-de arra gondolok,hogy jobb nekünk ha én nyugodt maradok.Amellett én a dm márkáját a babylove tejserkentő teáját iszom az alkoholmentes sörrel egyetemben és nagyon jól van tejem.Na meg persze igény szerint szoptatok,és fejek is ha úgy érzem szükségét
2008. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Milyen áron lehet kapni ezeket a homeopátiás szereket?
2009. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!