Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám növelni a tejem...

Hogyan tudnám növelni a tejem mennyiségét?

Figyelt kérdés
1 hónapig tudtam szoptatni a picit bimbókiemelővel, aztán 1 hónap után teljesen leszokott a ciciről (rokonok jó tanácsainak köszönhetően). Már majd 2 hónapja folyamatosan fejem a tejet neki, fejtem már kézzel (Marmet-módszer), mellszívóval (gépit és a kézit is használtam), próbáltam már minden szaporítót: Laktoherb tea, Naturland tea, Milusan tea, Urtica Urens 5CH, alkoholmentes sör, próbálom cicire is rakni (csak sajnos idegrohamot kap), de hasztalan, mert ezek ellenére is csak sajnos napi 60-80 ml-t sikerül leszívni.
2011. febr. 13. 16:16
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

szia!


Nekem az elmúlt 1 év alatt 4x is volt hogy kevesebb lett a tejem,vagy inkább a bébi akart többet... Nekünk az segített hogy többször szopizott és még utána próbáltam fejni is. 3-4 nap alatt több lett.

Szóval azt mondják hogy sűrűbben kell fejni, szoptatni, mert a kiürült tej helyett mindig egy picivel több termelődik...

2011. febr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:

szia!

nekem a laktoherbtől csak fájt a pici pocakja a köménytől,sőt tejem se lett több.

Én rengeteg gyümölcsöt ettem,s gyümölcslét is ittam.A lényeg hogy legyen legalább 2 liter folyadék naponta,mert attól is több tejet lesz, vagy lehet.Meg fontos a változatos étrend is.Nekem bevált.

Az is igaz,mert nekem is volt hogy kellett,hogy fejjem pár napig szopi után,s sűrűbben rátennem hogy több tejem legyen,mert igazi haspók volt az úrfi,de tápszerrel nem kellett kiegészítenem szerencsére.

2011. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 xStefix ***** válasza:

Próbáld meg gyakrabban fejni a melled (bár ugye a gyakori szopi lenne a leghatásosabb); a legjobb az lenne, ha éjjel is fel tudnál kelni pár napig 1-2x fejni. Legyél nyugodt és igyál egy kicsit többet.


A fejés egyébként jól megy, látod a tejleadó reflexet?

2011. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy nemhogy sűrűbben, de sehogy sem tudom mellre rakni a fiamat, mivel nem fogadja el a cicit, mert nem jön annyi tej belőle ahogy ő szeretné és ha jó kedvű akkor kb 1 percig tudom ciciztetni ami már nagy szó nála!

Próbáltam sűrűbben is fejni, de semmi eredménye, egy óra fejés után kb 20 ml jön le(2 ciciből, a második fejésnél), nem beszélve arról, hogy fáj is. Így nem erőltetem, mert a tejmirigyek begyulladhatnak, ami elég sok problémát okozhat a későbbiekben. Ha fejem a tejet fél perc alatt beindul a tejbelövellés(ha az alatt azt értjük, hogy spriccelve lövel a mellből amikor fejem)de sokáig nem tart, csak ha nyomom a mellemet közbe. Most akarok egy másik módszert kipróbálni!

A készülék neve szoptanít!Ha valakinek van tapasztalata a késszülékkel kapcsolatba kérlek ossza meg velem!

2011. febr. 15. 18:21
 5/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így vagyok, ahogy Te. Sajnos nem szopizik és fejnem kell. Ugyan így küzdöttem a fejéssel és tej mennyiség növelésével, mígnem valaki azt nem tanácsolta, hogy fejjek ritkábban. Mindennek ellent mond, de kipróbáltam és bejött! 6 óránként fejem, sokkal több jön le, mintha 3 óránként próbálkoznék. (úgy is bőven több, hogy két 3 órás fejést összeszámolok) Dupla annyi, mint amennyi kéne. Még fagyasztani is tudok bőven. Próbáld meg, nincs veszteni valód.
2011. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam sem szeret szopizni, kivéve ha még félálomba cicire teszem. Egyébként ordít ha a szájába teszem. Egy próbát megér, hogy mondjuk hajnalban cicizteted. Én gyorsan kikapom az ágyból amikor elkezd nyyögdécselni, még a szeme is csukva van. Ilyenkor általában jollakásig szopizik. De egyébként én is fejek neki. Ami nekem segített az a More Milk plus kapszula. Igaz, húzós ára van (én 6300 Ft-ért vettem, és ez még a legolcsóbb), de nekem használt.Három nap alatt duplája lett a tejmennyiség. Ha a fenti módszerek egyike sem segít és szánsz ennyi pénzt a dologra, akkor próbáld ki.
2011. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 xStefix ***** válasza:

Az SNS nagyon tuti kis kütyü, de nem olyan egyszerű használni. Leginkább akkor javasolják, ha "újra" kell kezdeni a szoptatást.

Mivel ez már kicsit komolyabb eszköz, szerintem mindenképp beszélj egy tanácsadóval, mielőtt veszel egyet. Nem olcsó dolog és nem is biztos, hogy muszáj lenne megvenni. Hátha más egyszerűbb módszerrel is sikerülne újból szoptatni. (Valószínűleg nem hangzott itt el minden fontos információ, ami támpontot adhat a helyes tanácsokhoz.)

2011. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Kedves 16:21-es.

Ezt a kapszulát hol lehet kapni?

2011. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ugyanebbe a cipőbe jártam/járok.

Nekem az egyik kedves hozzászóló azt tanácsolta, hogy próbáljam ki a "horrorfejést": 7-7,5-5,3-3,1-1 percig felváltva. Nekem nagyon bejött, 4-5 óránként lejön 90-150 ml-ig. Előtte max 60 ml volt. + még a lactoherb teát iszom.

Próbálkozz és sok sikert.

Ja, és igyál napi min. 2-3l folyadékot.

2011. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm

A hajnali szopizás sajnos nem vált be, már próbáltam, egyből hiszti lesz belőle

A "horror módszer"-nél mennyi idő mire beindul a tej termelés? És mivel célszerű? mellszívóval, vagy kézzel?

Milyen egyébb ötletek vannak arra, hogy mellre rakhassam a kicsit, vagy esetleg egy olyan szoptatási pozíció mi nagyon bevállt?

2011. febr. 18. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!