Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a baj? Ugye nem...

Mi lehet a baj? Ugye nem vagyok egyedül? Ez normális?

Figyelt kérdés

2 hetes 1 napos babám 💙Kezdődő sárgaság miatt és a baba nagy éhsége miatt azt mondták, hogy tápszert is kell adjak a picinek. már a hasfájós tápszert is kipróbáltuk de még mindig nagyon szeles . Etetéstől számítva legalább 2.00-t 2.5 szenvedek vele még szopik (30perc) aztán tápszert kap kb (50-70ml) és nem sír mert végre ki fingottam magát és el tud aludni.

A sárgaság szépen elmúlt viszont hatalmas az étvágya és már mellbimbóim is fáj nak. Még mindig adok tápszert mert csak akkor tud elaludni. Igyekszem hogy csak cici tejet adok neki és leteszem aludni akkor is elalszik de legtöbször tovább sír mert még éhes és lehetetlenség megnyugtatni . Lehet hogy nagyon vizes a tejem vagy nem elég tápláló?

Vagy talán olyat eszem amire ő alergiás pedig mindent amit lehet elkerülök. K s ételek gluten mentes laktózmentes táplálkozáson vagyok. Glutén és laktóz alergiám van. De csak néhány éve alakult ki nem születéstől.

Baba te súlya tökéletes hízik rendesen.

Az első egy hétben csak cici tejen volt és rendesen hízott. De sárgaság miatt azt mondták adjak neki tápszert is. Külföldön élek nem tudom otthon ez hogy van de itt ezt tanácsolták. És végülis segített. De már nem tudom mit csináljak hogy ne legyen szegény ennyire szeles és kínlódjon vele.

Ma megyünk az orvoshoz de nem várok tőle nagy csodát nem tudom mit csináljak. Megpróbálom a csak szoktatást és meglátom hogy mi lesz.


2023. febr. 8. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg az Espumisan vagy a Biogaia cseppet. Még fejletlen a kis emésztése, majd jobb lesz. Ha szoptatni akarod, én lehet, hogy megpróbálnám letenni a tápszert fokozatosan, ha már nem sárga.
2023. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Facebook csoport: Szoptatás támogatás-kérdezz-felelek


Ajánlom őket, szoptatási tanácsadók működtetik.

2023. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Nincs olyan, hogy túl vizes meg nem elég tápláló tej. Ha csak anyatejen is megfelelően gyarapodott, akkor feleslegesen szoktattad rá a tápszerre. Én is sárgán hoztam haza a gyereket, idővel elmúlt. Nem volt veszélyes a bilirubin szintje. Amíg ilyen pici a baba, addig simán elszopizgat másfél órát is, kisebb szünetekkel. Ha nagyon bealszik idő előtt, akkor picit meg kell próbálni ébresztgetni. Ez egy ilyen időszak 🤷‍♀️ Eszik, alszik. Beáll így a kereslet-kínálat egyensúlya anyatej tekintetében. Mondjuk ha közben cumisüvegből tápszert kap, akkor ez nem hogy nem fog bekövetkezni, hanem még cumizavaros is lehet. Értsd, ügyetlen és motiválatlan lesz a szopizásban. Ha nem jól csinálja, akkor a mellbimbód is egyre jobban fog fájni, sebes is lehet. Én kérnék szoptatási tanácsadótól segítséget.

Ami a pukikat illeti, arra is azt lehet mondani, hogy ez egy ilyen időszak 🤷‍♀️ Valószínűleg teljesen feleslegesen vonsz meg magadtól bármi K betűset, mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja. Mit eszel egyébként? Valami "jó" kukoricás GM kenyeret ugye nem? Ha tudsz enni rendes ételeket, az jó.

2023. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3/ utolsónak

Ha nem említed meg a GM kenyerembe lehet sok a kukorica keményítő . Soha nem jovok rá . 87% ban az volt. Maize starch. És szedvincseken éltem 🙈 köszönöm

2023. febr. 12. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!