Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tegnap jöttünk haza a kórházbó...

Tegnap jöttünk haza a kórházból, és egyszerűen nem tudom mellre tenni a babámat. Mit csinálhatnék még?

Figyelt kérdés

Már a kórházban is küzdelmes volt a szoptatás, alig akar előbújni a mellbimbóm, ha összecsíptem és begyömöszöltem a szájába, akkor elkapta és szopizott, de magától nem tud rákapni, mert nincs mire :(


Mire haza jöttünk, teljesen begyulladt, becsomosódott a mellem, ha nagy nehezen rákapott a kisfiam, iszonyatosan fájt, de tej nem akart jönni belőle, ő meg csak sírt és verte a kis fejét a mellemhez, a szívem szakad meg :(


Éjszaka most már inkább lefejtem, kimasszíróztam amennyit tudtam belőlük, de kb 30 ml-k jöttek, s azt adtam oda neki a cumisüvegből, majd a mellkasomon, vagy a mellemen aludt el, s úgy tettem a kiságyba.


Most reggel megint csak küzdelem volt a szoptatás próbálkozás, szeretne cicizni.

A kézifejővel próbáltam elővarázsolni a bimbót, de annyit kell pumpálnom, hogy kint maradjon, hogy addig elfejek kb 15 ml tejet a gyerek elől.


Kakija, pisije rendben van, csak kevésnek tűnik így látványra amit adok neki, bár utána nyugodt lesz...de akkor sem tudunk ugy cicizni ahogy párszor sikerült a kórházban.


2023. febr. 12. 09:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Szoptatási tanácsadót lehetne hívni.
2023. febr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden pózba tudja bekapni. Nekem az egyikből csak hónalj fogásbóp tudta, mert kicsit befelé néz s bimbóm, amit eddig nem vettem észre, a szoptatási tanácsadó mondta, mikor kijött. Úgy egyből bekapta
2023. febr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az első gyerek csak bimbókiemelővel tudott szopni az első 3 hónapban
2023. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hívtam a tanácsadót, de még nem vette fel.


Csak azt nem értem mit és hol rontok el, amikor kórházban többszöri nekifutásra ugyan, de sikerült és 40-60 percet is mellen volt. Itthon is próbálom ugyanúgy megteremteni a körülményeket de valami mégsem jó.

2023. febr. 12. 09:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban tényleg akkor bújt ki belőled, az én babám a szemét se nyitotta ki akkor, aludt is vissza egyből, ereje sem lett volna ellenkezni. Lehet egy picit magasabb vagy alacsonyabb volt a párna és jobban odafért, vagy bármi lehet. Próbáld több szögből, pózbóp
2023. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 flora08 ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna 😔 A szívem szakadt meg, amikor a fiam a sokadik fajta bimbóvédővel is csak szívta a semmit. Mindenképp keress valakit, aki személyesen tud segíteni, próbáld tovább hívogatni a tanácsadót, vagy akár a védőnővel egyeztess. Semmiképp ne hibáztasd magad! Tudom, mindenhonnan azt hallani, hogy a szoptatás a legtermészetesebb dolog a világon (és ez így is van), mégsem megy mindenkinek problémamentesen, sokaknak van szüksége segítségre. A legjobbakat kívánom nektek!
2023. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Itt van egy pár ötlet, olyanok is, amit másutt nem olvastam:


[link]


Ne aggódj. Sok tanulmány tényleg kihozza, hogy a szoptatott babáknak hosszú távon micsoda előnyeik lesznek a tápszeresekhez képest statisztikailag. De olvastam egy tanulmányt, ahol nem a tényleges szoptatást nézték, hanem hogy az anya akart-e szoptatni, mielőtt megszületett a baba. Ugyanúgy kijött a korreláció :-) Arra következtettek, hogy valójában a szülők elkötelezettsége számít a gyerek iránt, és a szoptatás ennek csak tünete. Az elkötelezett szülők gyerekei vannak előnyben, és mellesleg őket szoptatják nagyobb arányban. Rövid távon van előnye, szóval tényleg érdemes erőlködni egy darabig vele. De ne emészd magad, ha nem megy, hosszú távon nem számít.

2023. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre elég neki, ami van..

Bimbókiemelő kellene, nem fejés.


Szoptatási tanácsadót hívj mindenképpen!

2023. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tudom ajánlani amit már írtak. Nekem is gyötrelmes volt az elején, borzalmasan fájt, a fiam meg szívta a semmit. Én a szülésznőmet hívtam ( jó kapcsolatban voltam vele). Végül ő mutatta meg a helyes technikát , és megtaláltuk a megfelelő pozíciót a fiam számára.
2023. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Derjaderja ***** válasza:
100%

Én csak biztatni szeretnélek. Nekem is puha volt a bimbó, nagy az udvar, a lányommal ugyanez ment, mire hazajöttünk, annyira be volt gyulladva és dagadva, hogy már az volt q baj.

A fejessel tudtam előreformálni, és nagyon kellett segíteni neki h a szájába kerüljön.

A védőnő itthon vette észre h az alsó Ajka befelé fordul és az okozza q sebet.

Nálunk pár napot kellett tápszerrel hozzápótolni, utána 6 hónapig csak szopizott.

Szóval tanácsadó az jó ötlet és ne add fel. Iszonyú rossz érzés ez, tudom, de simán van esély h sikerül.

2023. febr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!