Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szívesen fogadnátok csecsemőgo...

Szívesen fogadnátok csecsemőgondozót, aki szoptatásban, tejgyarapításban segítene? Csupán kíváncsi vagyok, hogy hány anyuka fogadna külső segítséget.

Figyelt kérdés
Alapjában véve nem vagyok egy elesett személyiség, de ez a segítség számomra nagyon nagy ajándék volt. 7 hónapig járt hozzám csecsemőgondozó, mert kevés volt a tejem. Háromszor begyulladt a mellem, és majdnem kés alá kerültem. Kisfiam 4 hónapos volt, mire elegendő lett. (Addig tápszerrel pótoltam.) Nagyon nem akartam az elején, hogy egy idegen nyomkodja a melleimet, de amikor begyulladt rávettem magam. Egy kedves idős hölgy járt hozzám, akinek több évtizedes tapasztalata volt, és minden másban is szívesen segített. Még azt is megmondta, hogyan kell betakarni egy gyereket, és igaza volt.
2010. okt. 5. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
persze szívesen venném, ha nem egy rámenős, okoskodó, értetlenkedő ember lenne, mint amilyen a mi védőnőnk volt, na az ő segítségéből inkább nem kértem, de járt hozzánk egy helyettese, na ő nagyon rendes és segítőkész volt
2010. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem venném szívesen, de ha begyulladt volna a mellem,biztos rékényszerültem volna én is, hogy megmutassa, hogy kell fejni (én azt sosem tudtam). De azt elmondhatnád, mit mondott, hogy kell jól betakarni? :)
2010. okt. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon örültem volna.Ő a védőnő,vagy ez egy másik szakma?Fizetni is kellett?
2010. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ő egy idős asszony volt, aki nem rámenős, csak szabadszájú. Meg kellett szokni a stílusát, de két alkalom után imádta az egész család. Ma már mindenkinek Kató néni. Rengeteg okos dolgot mondott, még arra is ő tanított meg, hogy hogyan támasszam ki a cumit, mert mindig kiesett a szájából, és sírt (pelenkát kell összehajtani, és odatenni).

Betakarással kapcsolatban: Én vásároltam egy halom gyönyörű babatakarót, huzatot, stb. Az én fiam télen született. Megjött és közölte velem, hogy azt jobb, ha elteszem dísznek. Egy nagy meleg plédet kért. Belehajtotta a kiságyba úgy, hogy az egész baba alatt a meleg pléd volt. A feje alá pelenkát tett, és a maradék pléddel hónaljig betakarta. Szóval visszahajtotta. Így sokkal nehezebben evickélt ki a plédből.

2010. okt. 5. 22:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, az utolsó válaszolónak: Igen, fizetni kellett. Mi sem állunk nagyon jól, de nagyon anyatej pártiak vagyunk. Nem védőnő, hanem 40 évig volt a Debreceni Klinikán csecsemő gondozóként. Én nélküle feladtam volna, de mindig biztatott, hogy elég lesz a tejem. Megszenvedtem, de elég lett. Egyébként minden alkalomma, mikor "lefejt" nagy megkönnyebbülés volt. Irigylem azokat az anyukákat, akik könnyen szoptatnak. Fejtem magamnak is (Avent fejővel), de közelébe sem ért Kató néni kezének. Sokkal több tejet tudot "kifacsarni". :-)
2010. okt. 5. 22:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a betakarós kérdésre adott választ! :) Enyém is téli gyerek, és mi is így takartuk, akkor jól csináltuk :)
2010. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak nálunk is lett volna ilyen aki segit. Nekem egyiket sem sikerült szoptatnom. Csak az utolsó kapott egy keveset 1,5 hónapig de azt is csak konfektnek. Valószinű ha lett volna aki segit hogy hogy kell akkor ment volna. :-( Pocsékul éreztem magam és még érzem is ez miatt magam, a legkisebb ugyanis 3 hós.
2010. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

Hát... Örülök, hogy neked is sikerült, kedves kérdező, de szerintem jobb helyre is mehetett volna a pénzed.. Szerencse, hogy a tejmennyiséget sikerült feltornáznod, de hogy a néni nem igazán értett a szoptatáshoz, az is biztos. Lásd a cumi "stabilizálása" a szájban. Egy valódi szakember azonnal visít, amikor ilyesmit lát egy kisbabás anyuka kezében, akinek ráadásul tejgondjai vannak.. :-S

Szóval megértem, hogy hálás vagy, és tényleg siker, hogy a fejésben tudott neked segíteni, de én a helyedben másnak nem igazán ajánlanám (a fejésen kívül), mert szakmailag nem biztos, hogy megállná a helyét.


Egyébként erre vannak a szoptatási segítők, tanácsadók és szaktanácsadók. Igaz, nem sokan vannak, de vannak, megkereshetőek.

2010. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak. Nem vitába kívánkozok merülni, csak hozzátenném, hogy a rengeteg igazi szakember lányához és unokájához is ő jár. Előfordult, hogy orvos küldte hozzá a gyulladt mellével, mert az anyuka nagyon viszakozott a műtét iránt. Az én véleményem, hogy igenis ért a szoptatáshoz. Ezt tapasztalatból mondom, hiszen az én körömben rengeteg anyukának segít. Van aki már a 3 gyerekhez fogadja fel.
2010. okt. 7. 12:49
 10/10 xStefix ***** válasza:

Én ebben az esetben igazi szakembernek a szoptatási tanácsadókat gondoltam, nem az egészségügyi dolgozókat. Ők sajnos ma még szinte egyáltalán nem kompetensek a szoptatás témakörében (tisztelet a kivételnek).


Én sem akarlak téged megbántani, nem is azért írtam, csak látod, szakmailag máris bele lehetne kötni a dologba. Nem vonom kétségbe, hogy segített sokaknak, de hogy nem szakember, az biztos. És pont ez a veszélyes terület, mert így akaratán kívül kárt is okozhat...

2010. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!