Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj 15 hetesen a külső...

Nagy baj 15 hetesen a külső nyitott méhszáj?

Figyelt kérdés
Második terhesség és rendes szülés volt. Van egy 20 hónapos lányom, aki bár picike (csak 11 kiló), de mégis ugye napi szinten vagy 100-szor emelgetem. A doki tegnap jól rámijesztett, azt mondta, szigorú fekvés, nincs gyerek emelgetés, mert ki fog belőlem pottyanni a gyerek! De én azt olvasom a neten, hogy második terhességnél és főleg nem császárosoknál ez normális lehet. Öteletek, tapasztalatok ezzel kapcsolatban?? És van esély, hogy ez idővel, fekvéssel záródik? Rosszabodhat? Koraszülést okozhat? Köszönöm :))!
2011. okt. 21. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem fog záródni! A dokidnak teljesen igaza van! Nyitott méhszájnál tilos az emelgetés! Meg kell oldani másképpen az életeteket, mert nem játék. Komolyan kellene venni.


Ui. miért bírálod felül az orvosod véleményét egy két sz..os internetes cikk alapján? Komolyan nem értem. Okozhat koraszülést és vetélést is, ha teljesen kinyílsz.

2011. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességemnél volt nyitott a méhszáj 14. héttől. Munka, cipekedés és lakásfelújítás, szóval gondolhatod, hogy mennyit pihentem, bár nekem nem is mondták hogy szigorú fekvés. Most már 15 hónapos a kisfiam, egész nap szaladgálás,játék,emelgetés, tényleg meg nem állunk reggel 6-tól este 8-ig, de ha megint várandós lennék (és reméljük, hogy hamarosan leszek), akkor egy kicsit én is elgondolkodnék ezen. Nem veszélyeztetném a magzatom életét. Biztos nagyon nehéz lenne, mert nagyon össze vagyunk nőve a fiammal, de megtenném.
2011. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sok kismama nem méri fel ennek a reális felelősségét valahogyan. Én úgy érzem a tapasztalataim alapján. Ha gond van, akkor meg óriási a kétségbeesés. A másik gyerek miatt nem szabad aggódni, a személyiségfejlődés fontos része az alkalmazkodás megtanulása is. Persze a korának megfelelően, de lehet azért kicsit frusztrálni, hogy te öleled magadhoz, nem emeled. Ha ezt kellő szeretettel csinálod, nem fog sérülni ne aggódj. (attól viszont igen, ha mindig kiszolgálod az igényeit, értsd ezalatt 1 éves kor felett.)
2011. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van, miért merül fel benned egyáltalán, hogy nem megfeleő tanáccsal látott el az orvosod! Benne bízz, ne másban.
2011. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Nem, egy percig sem kételkedem az orvosomban, nagyon is nagy tudásúnak tartom! Csak ugye a kérdések csak akkor jönnek már, amikor az ember már itthon van. Ezért kezdtem utána olvasgatni a témának és találtam több cikket, ahol védőnők, orvosok irták, hogy ez gyakori második babánál. Ennyi..gondoltam megkérdezek kismamákat hasonló tapasztalatokkal. De ma már feküdtem, a kicsi mellé szereztem egész napra segítséget! Komolyan veszem ám!

2011. okt. 21. 14:19
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Szia! Nekem is puha volt a méhszáj már a második terhességem elején, én is simán szültem az elsőt. Ráadásul másodjára ikreket vártam. Azt mondta a dokim, hogy normális, ha puha, még nyitva nem volt. Aztán folyamatosan nyílt terhességem alatt, nem pihentem, 21 hónap van a gyerekeim között, 35+5 hétre születtek az ikrek. Épp hogy koraszülöttek, nem volt semmi gond velük. Szóval csak okosan, de szerintem nem nagy a gáz. Rosszabbodhat persze, vagyis nyílhatsz tovább, az már veszélyes, és fennáll a koraszülés veszélye is.

Vigyázz magatokra!

2011. okt. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Mindig úgy kiakadok az ilyen kérdéseken. Soha nem értem, hogy egy 2-3 éves gyereket miért kell egész nap rakosgatni. Ekkora gyerek már tud járni, nem? Amikor meg muszáj, pl este a kádba, meg ilyenek azt miért nem tudja az apuka csinálni? A gyereket meg miért csak úgy lehet megszeretgetni, foglalkozni vele, ha emelgetjük, ölbe vesszük? Miért nem lehet mondjuk leguggolni hozzá, vagy leülni a földre és úgy megölelni?

Jó tudom, most megint jön a lepontozás a magyarázat helyett.

Kedves kérdező, emelgetheted nyugodtan a gyereket, csak akkor ne csodálkozz, ha baj lesz a babáddal, ennyi.

2011. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ikres vagyok, hát nekem sajnos tényleg emelni kellett a lányom még fürdésnél is, mert apa épp 16 hetes voltam, mikor levágott két ujjából, egyet pedig jól megcsonkított körfűrésszel, 3 nap kórház pont húsvétkor, szóval hetekig én csináltam megint, pedig már átvette tőlem mikor kiderült hogy ketten vannak a pocakban.

Minél kevesebbet emeld, pihenj amennyit lehet, légy pozitív és nem lesz baj. Minden hónapban nézi a doki gondolom, hogy nyílsz e.

Vigyázz magatokra!

2011. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!