Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan sikerült leszoktatnod...

Hogyan sikerült leszoktatnod babádat a szopival elalvásról 1 éves kor felett?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:

szia

nem hagytam elaludni rajta(cicin), mikor végzett, és fáradt volt betettem az ágyba,sírt azért nem mondom, de többször bementem megsimítani, és biztosítani anya itt van,de utána kimentem.Ezt többször kellett mire elaludt, de aztán mindig igy csináltam és mind rövidebb ideig tartott.Kb.2 nap múlva már nem sírt, betettem és elaludt magától.Nekünk ezzel vége lett az éjjeli szopinak,mert csak azért kellett neki éjjel, h visszatudjon aludni.Ha éjjel meg felkelt az elején megszokásból akkor meg vizet kínáltam neki , és utána már nem ébredt meg éjjel sem, mert tudta , h nincs cici a vízért meg kár felébrednie.Azóta újból van éjjelünk is:)

Hozzáteszem, h 2,5 éves koráig nem maradt el a nappali szopi, de nem azon aludt már el.

sok sikert.

2010. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet tényleg ezzel kéne ügyeskednem, hogy szopi közben nem várom meg, hogy elaludjon, hanem egyre előbb leteszem a kiságyba... Félálomban hátha elalszik magától... Olyan jó lenne már...


A babám amúgy 13 hónapos, 1 hónapja ritkította a napi akár 12 szopiját 3-ra, egy reggeli, meg 2 altatószopira. De már azt sem akarja, ezért szeretnék segíteni neki egyedül elaludni. Ráadásul jövőhét végén kezdenék egy tanfolyamot, és szombatonként férjem vigyázna rá, viszont ha nem tud napközben elaludni nélkülem, akkor gáz van. Így még inkább nem jelentkeztem a tanfolyamra, szerencsére hely még van, hát remélem sikerül összehozni, és békésen megoldani az altatást...

Szóval duplán gond ez az elalvás...

2010. okt. 6. 09:10
 3/7 anonim ***** válasza:

egy próbát sztem megér, nekem hamar megszokta a fiam,és sokkal jobban aludt ezáltal mivel nem kellett felkelnie , h hol van a cici a szájából,és éjjelre is megszokta hamar.előtte volt, h 10x is felkelt éjjel ciciért.viszont van aki nem hagyja kicsit sem sírni a picit, na anélkül nem tudom, h lehet átszoktatni erre.De mondom én azt hittem, h rosszabb lesz,nehezebb!

Minden jót!

2010. okt. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

14 hónaposan választottam el,addig cicin aludt el.

Cumisüvegbe adok neki tejet,vizet vagy teát. Megissza,kicsit forgolódik és elalszik. Azóta végigalussza az éjszakát.

2010. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az én babám sajnos sose fogadta el a cumisüveget... :( Mennyivel egyszerűbb lett volna az első év... A csőrösből tud inni, de csak vizet hajlandó...
2010. okt. 6. 14:13
 6/7 xStefix ***** válasza:

Mindenkép muszáj leszoktatni? Azokat az 1 napokat szerintem simán kibírná nélküled is..


Az enyém 25,5 hónapos volt, amikor elhagyta a délutáni alvós szopit. Mivel ő maga alakította így, ezért nem volt szükség különösebb "trükközésre". Ha kivárod (kivárhatod), amíg ő maga dönt, sokkal könnyebb szokott lenni.

2010. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem bírna ki egy napot, mivel tényleg nem tud szopi nélkül elaludni, legfeljebb babakocsikázás közben, de férjem biztos nem fogja 2 órán át tologatni.

Végül úgy döntöttem, hogy nem vágok bele a tanfolyamba, babám is azonnal megnyugodott. Már nem is szeretném leszoktatni a szopin elalvásról, ha neki így jó, ám legyen. :) Köszönöm, amit írtatok!!!! :)

2010. okt. 8. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!