Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit nem ajánlott enni, inni...

Mit nem ajánlott enni, inni szoptatás alatt? Citromos teát lehet? Azt tudom hogy puffasztó ételt nem, de pontosan mit is?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 3. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Rég túlhaladott nézet, hogy az alkoholon kívül bármi tilos lenne.
2023. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Mèg alkoholt is lehet picit, ha nem ùjszülött màr a gyerek. Bàrmit ehetsz, amire a gyereked nem érzèkeny. Azt pedig egyènenkènt kell kitapasztalni.
2023. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Amit nekünk a kórházi védőnő mondott:

Alkoholt nem ajánlott (persze ha iszol egy kis vörösbort és nem szoptatsz utána 1-2 óráig oké - pontosabb infó erről van a neten).

Koffeinre figyelni, kb. mint terhesség alatt.

Tejre is figyelni ugyanúgy.


Amik gondot okozhatnak azok a tejtermékek, tojás, szója, esetleg glutén. Látni fogod, hogy fáj a hasa, véres esetleg a kakija. Egyébkènt tényleg mindent lehet enni alapvetően.


Igyál rengeteg vizet, az fontos.

2023. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk nem bírta ha babot ettem és ha shake-et ittam. Most másfél évesen kiderült valszeg tejfehérje allergiája van DE ez egyedi eset, tejfehérje allergia nem gyakori. Amúgy alkoholon kívül bármit ehetsz-ihatsz(persze olyan káros dolgot mint az energi italt nem). Mondjuk kávét csak egy csészével per nap,de ennyi. Tapasztalat kell ahhoz, hogy lásd mire érzékeny a babád és azt kerülöd, ennyi.
2023. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
3. Nem kell _rengeteg_ vizet inni.
2023. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
sokat kell inni utolsó, nekem folyton ki volt száradva a szám amíg non-stop szoptattam. sok folyadékot elvesz ilyenkor a gyerek...
2023. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

3-as vagyok, hát én amikor keveset ittam, aznap lett is rögtön tejkövem a mellemben, de hát kinek mi a rengeteg persze. Én ezt kétszer játszottam el, szerencsére nem lett mellgyulladás a vége.


Igen, még az energiaital sem ajánlott.

2023. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ehetsz, csak az egyéni érzékenységet kell figyelembe venni.
2023. ápr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
6. Neked. Másnak meg nem. Eleget kell inni, de nem rengeteget. Nem kell erőltetni a folyadékbevitelt, ha nem szomjas az illető. Ez a "rengeteget kell inni" egyenesen butaság...
2023. ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem voltam szomjas, de ha nem ittam eleget már csomós lett az én mellem is,plusz száraz lett a bőröm,szerinted miből lesz a tej,zsírból? Nem, folyadékból.
2023. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!