Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit egyek, ha nagyon érzékeny...

Mit egyek, ha nagyon érzékeny a babám pocija?

Figyelt kérdés
Nem eszek semmi puffasztót, inni sem iszok még tejet sem, már csokit sem eszek. A kenyér puffaszt? Kipróbáltam már abból is több fajtát.... Felvágottak, virslik szerintetek puffasztanak? Nem tudom már mit egyek.

2012. nov. 20. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kicsid?

Mik a tünetei?

2012. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
8 hetes. Nehezen pukizik, és sokat. Kaki kb napi egyszer van. Ha szopizik 5- 6 perc elteltével elkezd sírni, valamikor sikít is (de nem minden alkalommal csinálja ezeket). Ha alszik, csak küszködik álmában is, látom a kis arcán, hogy szenved. Nagyon nyugodt egyébként, de hirtelen rátörnek a fájások és sír pár percig.
2012. nov. 20. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs hasmenése, bűzös széklete, akkor ezek alapján az allergia nem valószínű.

Valószínűleg "sima" emésztőrendszeri éretlenség ami miatt nehezen távozik a bélgáz. Próbáld minél többet függőlegesben tartani, tornáztatni, a hasáz masszírozni. Sokat segíthet a hordozás is, hiszen a folyamatos testmeleg, "masszírozás" segíti a belek mozgását, ez által a bélgáz távozását, a hasfájás enyhítését.

2012. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egyet értek az előttem válaszolóval, ha esetleg ezek sem jönnének be Infacol, Espumisan javíthat a helyzeten mindkettő segíti a bélgázok távozását
2012. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk sajnos, csak az én babám 6 hetes. Már rettegek bármit is enni, mert mindentől csak kínlódik szegénykém. Bár az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy rendkívül sokat és mohón eszik rengeteg levegőt nyelve.

Azt sajnos senki nem fogja megmondani Neked, hogy a babád mire érzékeny. Az enyém pl. a sütőtöktől is nagyon pacakfájós, pedig ugye azt adjuk elsők között a hozzátáplálásnál. Neked kell kitapasztalnod, hogy mit ehetsz és mit nem.

Ami esetleg segíthet: BabyCalm (egy új szer a piacon, és nálunk nagyon jó a pukikra és a büfikre), BioGaia, ami segít a bélflóra gyorsabb kialakulásában, megerősödésében (nagyon drága, de megéri, ha segít). Végső esetben nagyon dícsérik a Colief nevű szert, de ez is csillagászati összegekért kapható. (nálunk egyébként az espumisan, infacol nem vált be)

Ja és még segíthetsz neki, ha szélcsövet használsz. Az leereszti a gázokat a pocakjából. Gyógyszertárban kapható.

2012. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én már szinte semmit sem mertem enni-inni,anyukámék szörnyülködtek rajtam eleget,de mi csak ennyit tehetünk,meg sokat tornáztattam,masszíroztam,hordoztam,meg nálunk a GRIPE WATER vált be egy hós kora után.Nehéz időszak,mi már túl vagyunk rajta,most 6 hónapos,3-4 hós kora között kezdett szűnni a hasfájás,de még mindig vigyáznom kell mit egyek,mert a babot azért még most is megérzi,kipróbáltam,kitartás.
2012. nov. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

A szopizás hogyan zajlik?

Biztos, hogy rendesen kieszi a hátsótejet is?

2012. nov. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!