Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mért csuklik olyan sokszor?

Mért csuklik olyan sokszor?

Figyelt kérdés
1 hetesek vagyunk, és szopizás után sokszor csuklik a baba. mért van ez? levegőt nyelt? s elég kitartóan tudja csinálni, de engem annyira zavar!:( mit tehetnék? nálatok is van ilyen? mit csináltok ilyekor? köszi a válaszokat!
2008. dec. 28. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Nem fáj az neki!

Tenni nem tudsz ellene semmit.

Citromlevet meg még véletlenül se adj neki, mert gégegörcsöt kap.

2008. dec. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erre nincs magyarázat, valószínű a rekeszizommal történik valami, vagyis valószínűleg mohón szopizott, nem tudom, a lényeg, ha szopizás után csuklik a baba, akkor azonnal emeld fel a válladra, ugyanúgy mint a büfiztetésnél és meg kell várnod, hogy enyhüljön vagy elmúlik. Azért kell ezt csinálni, mert szopizás után fekve csuklik ez nem szerencsés helyzet, ugyanis fekve akár félre is nyelheti!

Amikor láttam elhúzódott a csuklása, azonnal mellre tettem, szopizott, aztán szép lassan elmúlt, ez nálam bevált.

2008. dec. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám három hetes, és ő is rengeteget csuklik, szerintem azért mert nagyon mohón eszik. Két hetes kora óta negyed óra alatt lezavarja a szopit, képes 10-15 perc alatt 100 ml tejet megenni. Sajnos én azt látom a babán, hogy zavarja a csuklás, mert ha nem múllik el hamar, akkor sírni kezd. Nálunk is csak az vált be, hogy ilyenkor mellre teszem egy kis időre. Szokták ajánlani a citromlét is, de nekem nincs szívem azt adni neki. Boldog babázást!
2008. dec. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!