Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lassan 5 hónapos a babám,...

Lassan 5 hónapos a babám, szoptatom rendszeresen. A héten megjött a vérzésem, végetér a szoptatós időszak?

Figyelt kérdés

Azzal riogatják, hogy így nem lesz jó, mert a vérzés miatt az anyatej rövid időn belül apadni fog, ráadásul olyan lesz, mint egy víz, így a babának nem kell és nincs tovább.

Igaz ez? Én nem szeretnék lemondani a szoptatásról, a baba egy éves koráig szeretnék szoptatni. Mit tegyek?


2008. dec. 29. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én sajnos ebben nem tudok segíteni neked, mert nem értek hozzá, de szerintem kérdezz meg több orvost is!
2008. dec. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 3 gyermekem van. A két nagyot 1 éves koráig szoptattam. A nagy 3 hónapos volt mikor előszőr megjött,a kicsi 5 hónapos. Onnantól rendszeres volt. Nem volt kevesebb tejem egyáltalán és az ize se igen változhatott meg. Ugyanugy kérték és elfogadták.Most a pici is az 5 hónapot töltötte be mikor előszőr megjött,de most sem érzem,hogy kevesebb lenne a tejem. Ugyhogy nálunk ez nem volt igaz.
2008. dec. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is az előző hozzászólóval értek egyet. Igaz,nekem 9 hónap után jött meg, de a szoptatás tekintetében semmi változás nem történt, 1,5 éves korig szopott a kisfiam. Ne aggódj! És, ha a menszesz alatt nem is fogadja el, ne hagyd rá, addig fejjél, mert ahogy elmúlik, lehet, hogy újra szopizni fog. Szerintem sokan, ha nem minden flottul működik, már szaladnak is a tápszerért, ahelyett, hogy próbálkoznának még egy kicsit. Rosszabb minőségű nem lesz a tejed, esetleg a menszesz ideje alatt más íze lesz, de aztán visszaváltozik. Hallottam ilyen történeteket, de ne dőlj be és szoptass tovább rendületlenül.
2008. dec. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia. nekem 3 hónapos a kislányom, most másodjára mentsruálok szülés óta, és semmi gond. nyugodtan szoptasd, nem fog elapadni a tejed.
2008. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom 15 hónapos és még mindig szopizik.5 hónapos volt ő is mikor megjött a vérzésem, persze nem olyan és nem addig mint rendesen. Aztán eltelt még vagy két hónap mikor megint megjött.Volt olyan hónap hogy kétszer is véreztem, de volt olyan is hogy három hónapig semmi.A tejen egyáltalán nem érződött-vagy csak a lányom nem foglalkozott vele-, de se a mennyisége, se a minősége nem romlott. Most így 15 hónap után is van tejem rendesen.Másfél éves korára szeretném majd leszoktatni,mert már régóta mindent eszik velünk együtt,a szopi csak aludni meg odabújás miatt kell.
2008. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tanácsokat, biztatást!!!!!!!!!!!! Nem adom fel, szoptatom tovább! :) BÚÉK mindenkinek!
2009. jan. 1. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!