Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet hogy buta kérdés, de ha...

Lehet hogy buta kérdés, de ha úgy esek teherbe hogy alig van mellém és mellbimbóm, tudnám szoptatni rendesen a kisbabámat?

Figyelt kérdés
Még odébb van, de nem hiszem, hogy nőni fognak már a melleim, olyan picik a bimbóim is, hogy nem tudom elképzelni, hogy rá tudjon "cuppanni" a baba, szerintem tiszta seb lenne...
2023. ápr. 16. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Általában a mell megnő terhesség alatt.
2023. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem attól függ.
2023. ápr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi én 85A-val estem teherbe, a kosármétetem tejbelövéstől fél éves koráig kb C volt utána B lett, majd mikor abbahagytam a szoptatást (1,5 év) ismét A lett. Tehát a melled folyamatosan fog változni. De ha tápis lesz a babád se gond. Barátnőmnek 75 C-s melle volt mikor terhesett és 3 hónalig tudott keservesen szoptatni, amikor végleg tápis lett a pici.
2023. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Nyugi, szerintem sem ezen múlik. 80A-s mellel minden gond nélkül tudtam szoptatni, volt elég tejem. Nekem egyébként sem a terhesség, sem a szoptatás alatt nem nőtt meg olyan nagyon, a C kosár általában már nagy volt nekem. A nővéremnek szintén kicsi volt a melle, neki megnőtt (D kosárig).
2023. ápr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem ezen múlik
2023. ápr. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy tévhit, a mell méretének semmi köze a szoptatáshoz.
2023. ápr. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Annyit még hozzáteszek, hogy a mellbimbó a szoptatás legelején, szülés után közvetlenül, mindenkinek fáj és akár sebes is, míg meg nem szokja a mell is és a baba is a helyzetet. Én lanolinnal kenegettem első pillanattól, és az segített azon, hogy legalább ne legyen sebes, viszont a fájdalmat nem tudtam elkerülni, pedig már az 5. babánkat várjuk.
2023. ápr. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés. 65AA is nagy volt gyerekek előtt. Összesen 4,5 évig szoptattam.
2023. ápr. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kicsik a melleim, terhesség alatt sem nőttek, csak mikro belövellt a tej pár napig. Több, mint 2,5 ill. 2 évig szoptattam a 2 gyerekem. Nagy mellbimbót pont, hogy nehezebb bekapni a babának, de azt is simán lehet, sőt, befele forduló mellbimbóval is lehet szoptatni.
2023. ápr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kis mell nem számít :-)


A kis bimbó okozhat nehézséget, de orvosolható. Amúgy az is nőhet a terhesség alatt. Azért nehezebb picike bimbóval szoptatni, mert a baba akkor tudja, hogy szívni kell, ha a szájpadlásához ér a bimbó. Kicsi bimbót kevésbé érzi. Segít,ha hagyod kicsit "játszani" a babát vele, akkor megkeményedik kicsit. Bimbókiemelőt is próbálhatsz (ez egy vákuumos kis eszköz a bimbó nyújtásához). Ha más nem működik, akkor bimbóvédő is segíthet. Szoptatási tanácsadó segítségét érdemes kérni.

2023. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!