Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos baba kel ejszaka,...

2 hónapos baba kel ejszaka, de nem nyitja ki a száját, konkrétan nem lehet megetetni????

Figyelt kérdés
Masn is ez van? Elkezd mocorogni, nem sir fel , mikor mar sokaig nem hagyja abba, kiveszem atpelenkazom, probalom szoptatni es semmi. Ha resnyire sikerul es szopik valani iszonyu keveset, kiköpi es mar osszeszoritja ugy, hogy bele se tudom tenni. Ez volt ejjel 1x, hajnalban meg már total nem lehetett megetetni, visszatettem, es alszik. Meg most is .. es igy este 10 ota nem evett kb semmit
2023. ápr. 21. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik nem éhes, ne erőltesd. Biztos eleget eszik nappal. :)


Nekem az egyik gyerek még 8 hónaposan is kelt enni éjjel, a másik 7-8 hetes kortól hagyta el az éjszakai evést, közben szépen hízott ugyanúgy, nappal megette amire szüksége volt.

2023. ápr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sír, akkor nem ébredt fel, nem kell kivenni, átpelenkázni, hanem hagyni tovább aludni. Egyszerüen álmodik valamit, hagyd békén. Ezzel a felvevésekkel szoktatod rá, hogy idövel tényleg felkeljen minden éjjel!
2023. ápr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég hamar rájöttem, hogy ki kell várni, és ha nem ébred fel, nem piszkáltam. Így elkezdett 6-7 órákat aludni.
2023. ápr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom mióta meg van a 3. Fiam, egyszer sem pelenkáztam éjjel, ha nem kakilt be és nem volt dugig a pelus tehát, ez max 2-3szor fordult elő a 4 hónap alatt. Illetve ha csak forgolodik, vagy nyöszörög stb akkor nem vettem ki és nem akartam megetetni, max vissza tettem a cumit vagy megsimogattam a fejét. 2,5 hónapos kora óta 98%ban nem kelt éjjel egyátalán enni, a doki azt mondta teljesen rendben van ha csak nappal eszik, mert biztosan elegendő számára. Így azt javaslom Neked is,hogy ha nem sír,hogy éhes akkor ne akard megetetni, ha tényleg éhes akkor jelezni fogja.
2023. ápr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, en is próbáltam, hogy nem veszem ki, de képes egy órán keresztül mocorogni , es igy en se alszom, ha meg gyorsan megetetem, visszaalszik hamar rendesen. :/
2023. ápr. 21. 08:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizony az anyaság már csak ilye , az ember hol ezért hol azért nem alszik. Örülj hogy ilyen hamar alszik éjjel, ne keltsd fel. Ha igazán fáradt leszel, majd fogsz tudni aludni akkor is ha mocorog. Ha most felkeltegeted szépen te szoktatod hozza az éjszakai keléshez.
2023. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sír ne vedd ki. Az ágyam mellett van a kiságy szinte, sosem ébredt éjjel enni. Ha valami baja volt felsírt, akkor vettem csak ki. Néha előfordul hogy félig megébred és nyöszörög, susog a lepedőn, mozgolódik, de ezek után magától visszaalszik.

Ha kellesz neki szólni fog ne aggódj. Attól nem tudom miért nem tudsz aludni hogy ő forgolódik, az nem olyan hangos, biztonságban is van. Én örülök hogy aludhatok éjjel.

2023. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak éberen alvó emberek, én sem tudok aludni, ha valaki mocorog mellettem…

A kislányomnak volt egy ilyen időszaka így 2 hónapos kora körül, hogy szinte egész éjjel, nyögött, morgott, forgott az ágyban. Fel is ébresztette ezzel magát, kivéve ha rátettem a kezem. Úgyhogy ez ment hetekig, hogy mellettem aludt az öbölben, a kezem rajta, és akkor viszonylag nyugton volt, de enni amúgy így is kelt. Én meg bóbiskoltam az etetések között, mert nem tudok úgy aludni, ha mellett közben forog valaki. Pedig elég fáradt voltam, ha hiszitek, ha nem. :D

Ezért biztos a nyakamnak fognak ugrani páran, de nekünk az segített, hogy bepólyáltam egy vékony takaróba, így voltak éjszakák, amikor egész jól aludt, csak enni kelt fel, de legalább evések között nem ébresztette fel magát még pluszban a tekergéssel.

2023. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő is. Az én fiamat muszáj volt eleinte pelenkázni éjjel 4 óránként, különben túlcsordult a pelenka. És jobban jártam, ha már a nyöszörgésnél fölvettem és elkezdtem pelenkázni. Ha megvártam, míg sír, végigordította az egészet, és annyira rúgkapált, hogy 3x annyi ideig tartott. Ne ragaszkodj a tanácsokhoz, ha nálatok pont nem válik be.
2023. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdezönél NEM SÍR a baba, úgy kell erövel felébreszteni, több-kevesebb sikerrel. Erre írták sokan, hogy amíg nem sír, addig hagyja aludni.
2023. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!