Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akkor is abba lehet hagyni a...

Akkor is abba lehet hagyni a szoptatást, ha az anyukának nem jó (konkrétan kínszenvedés)?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretek szoptatni, igazából ahogy közeledik az etetés időpontja, egyre jobban gyomoridegem van mindig. Ráadásul amikor az esti etetéskor tápszert kap, akkor simán alszik reggel 6-7-ig. Anyatejnél többször ébred, és annyi nincs, hogy le is fejjem, tehát csak én tudom megetetni. Emiatt teljesen kialvatlan vagyok. Ez látszik a bőrömön, a szemeimen, ingerültekk/érzékenyebb is vagyok, az egyik barátnőm úgy fogalmazott, hogy "mintha eltűnt volna a fényem". Így szörnyen érzem magam, a férjem is kivan, hogy ő nem hajlandó végignézni, ahogy tönkremegyek amiatt, hogy anyatejet kapjon a baba, mikor látjuk, hogy a tápszert is elfogadja.
2018. dec. 20. 12:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

Menj nazzolni!

Amúgy meg nem hiszem hogy a szülés után nagyobb kín lenne bármi.

2018. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Igen abba lehet hagyni.

Én sem szoptattam sokáig és nem bánom,onnantól kezdve,hogy abbahagytam,mintha még a nap is szebben sütött volna.Kiegyensúlyozottabb lettem és a babám is.Onnantól kezdve minden szép volt,addig meg kínszenvedés az egész.Annyit meg nem ér az anyatej. Nem kell neked senkinek sem magyarázkodnod,ha kérdezik,elapadt,kap tápszert,csókolom.

2018. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Én is utáltam a szoptatást, de nem hagytam abba, viszont mindennél boldogabb voltam, mikor a gyermekeim leszoktak. A nagy 11 hetes koráig volt anyatejes, de addig is pótlással, a kicsi 4 hónapig kizárólag anyatejes. Utólag azt mondom, hogy lehet jobb lett volna hamarabb elengedni ezt a témát, és áttérni tápszerre. Mindenkinek jobb lett volna, nekem is és a gyerekeknek is.
2018. dec. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó én is abba akarom hagyni de folyik belőlem a tej .....

Családom is nyüstől védőnő is ráadásul..

2018. dec. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nazzolni? Az mit jelent? Vagy nassolni?

A szülést meg a szoptatást szerintem nem lehet összehasonlítani. Császárral szültem, az első 2-3 nap volt nehézkesebb.


Engem szerencsére senki nem piszkál a szoptatással, a férjem is inkább tápszerezne már, csak pihenjem ki magam, nyerjem vissza az erőmet.

2018. dec. 20. 13:00
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

A szoptatás egyik nagy előnyeként szokták emlegetni, hogy erősíti az anya-gyermek kapcsolatot. Na már most ha te kínnak érzed, akkor az pont nem használ ennek a kapcsolatnak.

Hagyd a fenébe és inkább legyél boldog és kiegyensúlyozott anyja annak a babának. Az mindennél többet ér.

2018. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
23%

Micsoda szerencse, hogy van tápszer! Különben minden második gyerek éhen halna.

Figyelj, azzal eteted, amivel akarod, senki se szólhat bele. Felőlem adhatsz neki csipszet kólával, baja attól se lesz.

2018. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Jó dolog az anyatej de ennyit tutinem ér. Senkinek semmi köze hozza h szoptatsz e. A babanak is jobb egy boldog anya mint egy idegroncs.
2018. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Az én babámnak senki nem szólt, hogy mivel tálszert kap nem kellene éjszaka többször is felèbredni :/


Azzal eteted amivel akarod

(Volt tápszeres és anyatejes babám is, a tápszer miatt soha senki nem csesztetett, viszont 1 éves kor után folyamatosan azt hallgattam, hogy jajj még cicizik??? Igen, és? Köze bárkinek? - ezek ellenére én szoptatás párti vagyok, nem azért, mert szeretem, hanem mert nekem sokkkkkkal egyszerűbb, mint a tápszerrel szarakodni)

2018. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

A nagy szopisztrájkba kezdett, mivel pótlást kapott és ugye az könnyebben és gyorsabban jön. 4 hónapig még fejtem neki, fokozatosan csökkent a tej, mikor már egy nap alatt 30 ml sem jött le, ráhagytam, el is apadt teljesen.

A kicsinél eü. okokból kellett elválasztanom (műtét), ekkor gyógyszerrel apasztottam.

Szerencsére senki sem piszkált érte, hogyan etetem a gyermekeimet. (Nem mintha érdekelt volna más véleménye)

2018. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!