Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Konkrétan miben nyilvánul...

Konkrétan miben nyilvánul meg, hogy a szoptatott gyerekek jobban kötődnek az anyjukhoz?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt,hogy "lelki táplálék" ,meg satöbbi,de konkrét dolgokat soha senki nem ír.Hogy kell elképzelni?
2014. márc. 22. 12:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez nincs így. MINDEN kisbaba reagál az anyukája hangjára függetlenül attól, hogy szoptatjak-e.
2014. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem egyáltalán nem igaz, hogy a szoptatott gyerekek jobban kötődnének az anyjukhoz.

Nem az anyai mell a kötelék anya és gyereke közt, hanem fizikai közelség, a törődés, a foglalkozás, a beszéd, a simogatás, az ölelés, stb. És erre mind-mind képes egy olyan anya is, aki éppen nem tud vagy nem sokáig tud szoptatni.

Én mindösszesen sajnos csak másfél hónapig tudtam szoptatni a fiamat, de nagyon erősen kötődik hozzám a fiam, még a mai napig is, pedig már óvodás. És ez csecsemőkorában is így volt. Nagyon nehezen tudtam bárhová is elmenni nélküle, hogy ne érezte volna az én hiányomat.

2014. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
53%
Semmiben, mert ez nem igaz, csak a szoptatási megszállottak (szerencsére a legtöbb szoptató anyuka nem ilyen, de sajnos vannak azért páran) szeretik ezzel stresszelni azokat, akiknek nem ment a szoptatás. Gondolj bele, a gyerek nem azért kötődik hozzád, mert bekaphatja a melledet, hanem mert magadhoz öleled, simogatod, babusgatod, vigasztalod, játszol vele, egyszóval gondoskodsz róla. Ezek egyikéhez sem kell a mell.
2014. márc. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Én 1,5 évig szoptattam mindkét gyerekem,de nagy blődségnek tartom amikor ilyeneket írnak,és ezzel másokban esetleg bűntudatot,vagy szorongást váltanak ki. Főleg első gyermekes anyukáknál nem tartom célravezetőnek,hogy ilyenekkel hülyítsék őket.

Akkor meg végképp elönt a méreg,ha arra gondolok én mennyire imádom édesanyámat,és egész életemben nagyon közeli és szoros viszonyban voltunk,pedig sosem tudott szoptatni.És még sokan vagyunk így ezzel.

Ezért szeretnék valami konkrétumot kérni,hogy pl tinédzser,felnőttkorban hogyan nyilvánul meg ez. Miben mérik,és mennyit kell szopnia egy gyereknek,hogy szeresse az anyját ?

2014. márc. 22. 12:34
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én szoptatok, azért írják, mert szoptatás közben össze ér a bő (bőrkontaktus), de ez természetesen akkor is pótolható, ha nem szoptat az ember. A lényeg, szerintem hogy ölelgetni, puszilgatni kell ezeket a kis csodákat :D
2014. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez nem azon múlik szopik-e, hanem hgy az Anya milyen kapcsolatot alakít ki a gyermekével.

Nekem a másik ilyen, hogy nem lesz beteg ha szopik, mert az megvédi!

Fiam a 9 hónap alatt 4x volt beteg...

2014. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

Én sem szeretem ezt a mai "divatot",ami ennyire túlzásba viszi a szoptatást és az anyatej erejét!

Nagyon örülök,hogy tudtam szoptatni a gyerekeimet(elsőt 17 hónapig,a kicsi most 16 hónapos és éppen elválasztom),de nem gondolnám,hogy több vagyok ettől,mint az az anya,aki tápszerrel etette a gyermekét!!Sőt azt kell hogy mondjam,hogy 13-14 hónapos kor után a szoptatás nekem inkább kényszer és megszokás volt mindkét esetben mint "közös élmény".

2. fiam elég sokszor volt már beteg,egészen baba korától,már a kórházat is megjártuk vele,szóval azt sem tudom állítani,hogy olyan hatalmas védelmet adna az anyatej.Persze véd,nyilván valamennyire,na de közel sem olyan mértékben,mint ahogy sokan ezt hiszik(3 éves gyereket még azért szoptat az anyuka,hogy az oviban kevésbé legyen beteges...)

A másik amitől ki tudok akadni,mikor egy közel 1 éves gyerek még nem eszik rendesen,mert szopizik,ez a fő tápláléka,és anyuka szerint ez így rendjén is van!!!

Megértem,hogy propagálják a szoptatást,de ennek fontossága leginkább külföldön van szerintem,pl Amerikában,ahol tényleg nagyon kevesen szoptatnak.

Az meg kiváltképp felbosszant mikor első gyerekes anyuka azért depis,mert tápszert kell adnia a picinek...persze,jó ha az anyuka küzd azért,hogy tudjon szoptatni,de ne érezze magát kevesebbnek ha nem jön össze!!!

Hosszú távon meg szinte 100%-ig biztos vagyok benne,hogy nem a szoptatás ideje határozza meg a szülővel való kapcsolatot!

2014. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Julie S ***** válasza:
100%
2014. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
60%
Nem igaz ezt tanusithatom. Fiam alig ket honapig szopott de olyan anyás hogy csak ne.
2014. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan semmiben. A tápszert ugyanolyan szeretettel és összebújással lehet adni a babáknak, mint az anyatejet. Mondom ezt úgy, hogy van tápszeres és szoptatott gyerekem is. Minden azon múlik, mennyire szeretik az adott gyermeket és ezt hogyan mutatják ki.
2014. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!