Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig sikerült szoptatni a...

Meddig sikerült szoptatni a babát? Miért hagyta abba, magától vagy leválasztottad?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 21. 21:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
1,5 évesen választottam el. Akkor neki már inkább csak megszokás volt, nekem kényelmetlen és a bölcsire mindenképp el akartam hagyni
2023. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos koráig, addig volt tejem.
2023. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Kb 3 hónapos koráig, de addig is kellett pótolni tápszerrel, mert kevés tejem volt. Még pár hónapig fejtem, de amikor már csak pár csepp jött, abbahagytam.
2023. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

2,5 éves volt a nagy

Volt még tejem( sok),mert szoptattam a kicsit is.


A kicsit 2 éves korig.

Fokozatosan csökkentettem, hogy ne legyen gondom.

De a szoptatàs abbahagyása után még 3-4 hónappal is jött, he megnyomtam.


Minden alkalommal én szorgalmaztam a leválást.

Elég volt

2023. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Kérdezhetem tőletek hogyan szoktattátok le a nélkül hogy az nagyon fájna(fizikailag fáj)?
2023. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
1,5 éves volt mikor teljesen. Előszőr az esti szoptatás maradt el nagyjából 15 hónapos korában. Fogzás nálunk ebben segített, mert iszonyatos fájdalommal járt neki és olyankor sokszor se a cici sem a cumi nem kellett. Nappaliról meg igazából fokozatosan, ahogy egyre jobban evett és egyre többet, úgy gondoltam nem kínálom neki, ha ő maga nem keresi. Aztán így szépen a maga tempójában levált mindenféle erőfeszítés nélkül. Nem mondom azt, hogy heti 1-2x nem kereste a cicit, de mondtam neki, hogy nagy fiú, már nem kell ez neki. Aztán úgy nyugtázza is, nem foglalkozott vele.
2023. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
3 éves 4 hónapos még nem választotta le magát, se én őt.
2023. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

A nagyot 2 ev 2 honaposan kezdtem volna el leszoktatni az ejszakai 6-8 ebredese miatt. Aztan ebbol lett megtovabbi 8 honap.


A kicsi pedig majdnem2 eves koraig szopizott. zmindket esetben szerettem volna nagyon, ha ok hagyjak el maguktol, de ez nemtortent meg, nekem mar rossz volt (ebredesek miatt, meg feltem, hogy megharapnak, ami nemegyszer meg is tortent).


Miutan kiprobaltam ajelenleg kb.osszes manapsag tanacsolt leszoktatasi javaslatot, amik kizul egy se jott be, egy eleg regimodi modon sikerult azonnali eredmennyel, gyakorlatilag semmi, vagy nagyon minimalis sirassal leszoktatni mindkettojuket, de ezt inkabb nem irom itt le.

2023. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
2 évesen választottam el,mert nagyon sokat fogytam. Még kellett volna szoptatni egészségügyi okokból,a dokija szerint, de nem ment. Mármint tejem sok volt, csak én fogytam el.
2023. ápr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23 hónaposan hagyta abba, viszonylag gyorsan. Napi négyszer szopott még, amikor terhes lettem a kistesóval, de a 3-4. hónapban elválasztotta magát. Amikor megszületett, az első pár hónapban úgy voltam vele, hogy csak fél éves koráig húzzuk ki, mert volt minden nyűgöm, aztán 5 hónapos korára rendeződött a helyzet, utána már kényelmes volt szoptatni, így rá bíztam a döntést.
2023. ápr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!