Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell súly és hónap...

Hogyan kell súly és hónap alapján kiszámolni hogy mennyi baba egyszeri adagja szopizásnál, hány ml?

Figyelt kérdés
mi most vagyunk 8 hetesek. Mennyit kéne egyen egyszeri alkalommal?
2008. dec. 29. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen felesleges számolgatni ugyanis a babák nem sznek egyformán, ráadásul egy csomó aggodalmat okoz hogy mennyit evett grammra a kicsi. Minden baba más és más az egyik egy szopira bedönt 150-250 gr-ot a másik pedig beéri 70-110 gr-al és mindkettő nagyon jó.

A legtökéletesebb ha a kicsi mindig szopizhat amikor csak akar, idővel ki fog alakulni egy rend, de még 8 hetesen az a fontos hogy gyakran mellre kerülhessen.

A jólakott baba szopi után elégedett, minden levetett pelusában van pisi, rendszeresen kakil, a szája nincs kiszáradva, a kutacsa nincs beesve. Heti egyszer pucéran elég megmérni a súlyát azon jól láthatod hogy szépen gyarapodik majd.

Ne törődj a mérleggel, bújj össze a kicsiddel és nyugisan szoptass, amikor csak éhes, szomjas, álmos, nyűgös, bújós és meglátod minden jól fog működni.

Én 8 hónapja szoptatok, és sose mértem hogy egyszerre mennyit eszik a babám.

2008. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én sem mérem minden alkalommal, csak ugy látom nem tud jóllakni, zért kérdezem. Lehet hogy kevés már nei a tejem.
2008. dec. 29. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
testsúly x 150,osztva az étkezések számával.
2008. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Na, akkor meg főleg ne méricskéld, mert annak az lesz a vége, hogy tápszert adsz neki. Fejjél minél többet, és igyál sokat, és persze szoptass igény szerint, és akkor nem lesz gond.

Egyébként vannak ilyen fejlődési ugrások, amikor úgy tűnik, hogy nem elég a tej, de ilyenkor a babák többször ciciznek, és kiegyenlítődik a dolog rövid időn belül.

2008. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval, nem érdemes azon aggódnod, hogy a babád annyit szopik-e egy alkalommal, amennyit a nagy átlag.

Az elején én is ezen görcsöltem, állandóan méregettem, számolgattam. Amint abbahagytam, rögtön több is lett a tejem, mert nem stresszeltem.


Hidd el, ha van pisi, kaki és hízik a babád, akkor elég a tejed. Azért meg "megfelelő" mennyiséget mérsz még nem jelenti azt, hogy jól is lakott a baba. Az én babám sem ette meg a testsúlykgx150-et, mégis 300 grammokat hízott hetente, mert nagyon tartalmas volt a tejem.


Szerintem vegyél egy mély levegőt és hagyd abba a méregetést, hidd el, hogy sokkal szebben fognak telni ezek a csodálatos hetek :) Nem érdemes tönkretenni emiatt ezt a gyönyörű időszakot, amit csak és most az egyszer élhetsz át :)

2008. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem, hogy miért azok vannak leszavazva, akik segíteni akarnak neked?!


Tudod mit, méregesd akkor állandóan és idegeskedj ha 149 ml tejet iszik meg testsúly-kilógrammonként. Ezt akarod hallani?! Hajrá!


(ha már veszik a fáradságot páran és időt fordítanak arra hogy neked segítsenek, akkor legalább ne értékeld sehogy, ha már pozitívan nem megy)

2008. dec. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a kerdezo ertekeli a valaszokat.
2008. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem én pontoztam le
2008. dec. 31. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!