Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 100% anyatejes babánál van...

100% anyatejes babánál van értelme a mellszivonak?

Figyelt kérdés
Nem szeretnek tejet elrakni majd ez biztos. Érdekelne, hogy akinek 100% anyatejes a baba, ő mikor es miért használja a mellszivot? Ha mellszivoval is szívjuk a baba mellett a mellunket akkor nem lesz több a tej a kelletenel? Úgy is betudja magának állítani a baba a megfelelő mennyiséget? Elore is köszönöm a válaszokat es bocsi ha hulyeseget kerdezek.

2023. jún. 2. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem néha túltelitodott mikor pl meg volt fázva, vagy pár napig nem annyit cicizett és akkor már annyira fájt, hogy le kellett annyi szívni belole.
2023. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Én 100% anyatejes baba mellett nem vennék, ha az elején túltelítődik, akkor kézzel is ki lehet masszírozni.
2023. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem szeretnél elrakni, akkor mit adtok neki, ha mondjuk ne adj ég történik veled valami? Vagy ha pár órára le kell lépned?

Nem, ha nem rendszeresen fejsz, nem lesz a kelleténél több tej.

De ha kezdetben nem lesz elég hatékony a baba, akkor kézzel elég kellemetlen a bedurrant mellet lefejni.

Vagy ha kevés lesz a tej, és szaporító fejésre volna szükség.

De hát te tudod...

Én nem ezen spórolnék.

2023. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Nincs


Érdemesebb megtanulni kézzel fejni végszükségre..


A szoptatásnak nem feltétele a mellszívó.


Nagyanyáinknak sem volt, mégis 3 éves korig szoptatott nekem mind2 ,minden gyerek esetén.


Nekem sem volt a 2. Babánál.


Ha gond van lehet utóbb is venni.

2023. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Nekem volt.

11 hónapos volt a gyerek, amikor megharapta a cicim 8 fogával együtt...

Akkor elzáródott a tejcsatornám, hiába szoptattam úgy h a csomó az álla alatt legyen, de bejutottak a bacik a seben keresztül, így begyulladt a mellem. Akkor antibiotikum + kézi fejés, mert a seb mellett megjelent a bleb is (tejhólyag), és borzalmasan fájt ahogy az ínyével dörzsölgette.

Pár napig fejtem, a seb meggyógyult, a tejhólyag felszívódott, újra szoptathattam normálisan.

2023. jún. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

En speciel kezzel egyaltalan nem tudok fejni, egyszeruen nem megy, igy nem bantam meg, hogy vettem egy olcsobb kategorias elektromosat.


En neha,amikor eszembe jut (kb heti 1-2x) szopi utan fejek, hogy legyen egy kis tej a melyhutoben. Jol tud az jonni azert, mert neha nekem is el kell mennem valahova, ilyenkor a ferjem meg tudja etetni, ha kell.

Viszont mivel ritkan fejek, ezert egyelore (3 honapos a baba) nem vettem eszre, hogy emiatt tobb vagy epp kevesebb tejem lenne. Es a fiam is elfogadja a fagyasztott tejet szerencsere, nem megy karba 😊

2023. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A mellszívó a "jó ha van" kategória. Elméletileg nem szükséges, mert ugye kizárólagosan szoptatsz, beáll a kereslet-kínálat és mindenki happy. Gyakorlatban nem mindig alakulnak úgy a dolgok, ahogy az kismamaként elképzeljük.

Egy kézi mellszívó nem horribilis tétel, nem foglal sok helyet, viszont vannak helyzetek, amikor nagyon hasznos.

2023. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki mondjuk kizárólagosan fej, annak is 100%-os anyatejes a gyereke, és annak elég jól jön:-)


Sokan szoptatnak gond nélkül mellszívó nélkül, tehát egyáltalán nem kötelező felszer, mások meg szeretik és használják, ha raknak el tejet vagy kikezdi a gyerek a mellbimbót, esetleg bármi miatt nem tud elég hatékonyan szopni a baba. De ez előre nem derül ki, úgyhogy ha nem látod értelmét és szoptatni készülsz csak, akkor elég akkor venni, ha szükség van rá.


Most jön a második gyerek hozzánk. Az első izomtónus zavar miatt teljesen szétkapta a mellemet az elején, így inkább fejtem és akkor jól jött a mellszívó, mert hatékonyabb volt mint a kezem. Most a másodiknál tuti mellszívóval megyek a kórházba is.

2023. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Bele is haltam volna, ha az elején nem tudom lecsapolni a melleimet. A lányom nem volt az a cicin csüngő típus, evett, 10 perc alatt jól lakott, és már köpte is ki. Csak a feeling kedvéért nem szopizott. Nekem meg majd szétrobbantak az első 6 hétben a melleim, annyira tele voltak. Életmentő volt, hogy tudtam mindig fejni egy picit, hogy enyhüljön a feszülés, amíg be nem állt a kereslet-kínálat. Sima kézi mellszívóm volt, tommee tippee. Mondjuk az pont egy hulladék, ezt a 6 hetet használtam, de már csörgött, zörgött, nyekergett, eresztett mindenhol a végére. Úgyhogy most másodikra egy Lansinoh kézit vettem, meg aztán úgy alakult, hogy marha jó áron tudtam venni egy Baby Ono elektromost, úgyhogy van az is a biztonság kedvéért. Nem vágott földhöz hála Istennek az ára, aztán majd maximum eladom én is, ha tudok rá vigyázni.

Na szóval ha belefér anyagilag, akkor szerintem jó ha van kéznél egy.

2023. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ezt elég akkor beszerezni, amikor már látod, hogy van-e rá szükség vagy sem. Én előre vettem egy menő, drága elektromosat, használtam vagy 3x, pedig már a második gyereket szoptatom, és az első is 2 éves koráig szopizott. Nekem a babán kívül semmi sem indítja be a tejleadó reflexemet. Kézzel próbáltam fejni, az még csak-csak nagy nehézkesen kiprésel belőlem pár cseppet, de a mellszívó csak simán idegesít, nem hat semmit. Szóval ez abszolút egyéni.
2023. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!