Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igaz, hogyha egy nő, aki...

Az igaz, hogyha egy nő, aki már szült, meghall egy másik kisbabát sírni valahol, akkor beindul a tejtermelése?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót tiktokon:


[link]


Ez miért van?



2023. jún. 6. 21:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első 3 hónapban idegen babák éhséget jelz sírására is reagáltam..



Volt egy ciki sztori.


Tescoban voltam..

Bőgött egy kb 2 hónapos baba…

Anyuka kétségbeesve, hogy mi baja lehet..

Ringatta.. pelust nézett stb..

Nekem meg elkezdett bizseregni.. majd folyni a tej( betét elbírta)


Diszkréten megkérdeztem, hogy nem lehet-e, hogy éhes, , mert elég ciki, de beindult tőle a tejem🙈

Tápszeres baba volt, aki elvileg nemrég kapott.. emiatt nem gondoltak ráy

Akkor ott megpróbáltàk és tényleg éhes votl.


Csak ilyenkor az ember nem mer sokszor szólni, hsiz miétt tudnám én jobban, mint az anyja?

De itt jól sült el..

2023. jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem kevés tejem volt, semmilyen sírásra nem indult be.
2023. jún. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én így jártam, pedig sosem voltam se ősanya, se szoptatásőrült, de az első pár hónapban bármilyen gyereksírásra csepegni kezdett a tejem, a saját gyerekem hangjára meg rendesen ömlött. 😂 Nem direkt csináltam, magától volt ilyen. De egy idő után elmúlt.
2023. jún. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van. Most a második babám szoptatom, de ha az első sír, akkor is folyni kezd a tej. Ez van. :)
2023. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első három hónapban kb. mindentől csöpögött, pláne ha több, mint egy órája szoptattam utoljára. Viszont ha utcára mentem, mindig volt bent betét, ez rajtam kívül senkinek nem tűnt fel. Nem volt jellemző, hogy babasírásra beindulna. Nem találtam összefüggést. Olyan viszont többször is volt, hogy a saját babámra gondolva beindult. :D

Egyébként végig kevés tejem volt, úgyhogy marha idegesítő volt, hogy ilyenekre "pazarolja" a szervezetem azt a kicsit is. Végül beállt valami kereslet-kínálat féle és megszűnt a csöpögés szerencsére.

2023. jún. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nálam nem állt be, mindig ömlött a tejem, olyan 3 óránként magától is, de amikor babára gondoltam vagy gyereksírásra vagy tényleg valami “kell neki” vagy “segítsek” gondolatom volt, akkor egyből. És sajna szexuális izgalomkor is.


Gondolom valami stresszválasz reakció.

2023. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt sok tejem, csak épp elég, de egy alkalomra emlékszem, mikor látványosan elkezdett folyni, ráadásul pont olyankor, mikor biztos nem éhség miatt sírt a baba: feszes izomzat miatt kellett itthon is tornáznunk vele, amit az első időkben végigbőgött, emiatt én meg az elsőt "végigcsöpögtem". Pedig akkor már majdnem három hónapos volt, de se előtte, se utána nem reagáltam így babasírásra.

Olyan volt, inkább az első 1-2 hónapban, hogy kicsit nedves lett a melltartóm, ha hosszabb idő telt el két szoptatás között, de nem volt vészes, és a síráshoz nem volt köze, csak a túltelítődéshez.

Már lassan 9 hónapos lesz, de múlt héten fejésnél volt pont olyan, hogy fejtem az egyikből és csöpögött a másikból, pedig már tényleg nincs sok tejem, csak naponta 2x szoptatok, szóval vannak furcsaságok. :)

2023. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Most, hogy olvasom és rágondolok olyan, mintha termelődne, pedig már vagy 5 éve nem szoptatok.
2023. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!