Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet szoptatás közben...

Hogyan lehet szoptatás közben ébren tartani a babát?

Figyelt kérdés
Még nincs 2 hetes, kis tömegű, enyhén sárga, ezért nem is csoda, hogy elalszik szoptatás közben, de így nem eszik eleget és lassan is gyarapszik. Amivel próbálkozom, hogy ébren maradjon: simogatom a haját, füle szélét, tokáját, vakargatom a hátát, büfiztetem vagy csak felültetem, ha már reménytelen, tisztába teszem, néha járkálok is szoptatás közben.

2023. jún. 17. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Ne simogasd. Az elején én is gyengén próbáltam. Picit erőteljesebben kell piszkálni az orrát. Nálunk is volt olyan hogy ez sem hatott mert annyira aludt, de többségében hatott.

A másik pedig a büfizetetés amit írsz.

2023. jún. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Hogy érted azt, hogy felülteted?!?😮
2023. jún. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom féloldalvást veszi a kezébe. Vagyis én így értelmeztem.
2023. jún. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megcsipkedtem picit a tarkóján, ezt a trükköt ajánlották a kórházban és bevált.
2023. jún. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Johogy elalszik :) ne simogasd
2023. jún. 18. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Anyámnak azt tanácsolták, hogy csavarja meg az orromat. Azóta is utálom őket! :-D
2023. jún. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjem masszírozta az arcát 2 oldalt. Így simán evett alvás közben is. Amikor nagyon mélyen alszik, akkor nyilván nem, de ha csak szunyókál, vagy éppen elaludt, akkor a szopóreflex fenntartható.
2023. jún. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg még ami eszembe jutott az a talpa és az oldala. Ha azt birizgálta az apuka akkor felkelt. Illetve plusz még egy , hogy kihúzni a cicit és nálunk általában nem engedte, visszaszippantotta.
2023. jún. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban mutatta a szoptatási tanácsadó, hogy a kezeit, de inkább a talpát, lábfejét "dörzsölgessem" mert azt annyira nem szeretik és felébreszti őket.
2023. jún. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha félig alszik de a melleden van, akkor megpróbálhatsz kiváltani egy tejleadó reflexet a melled nyomkodásával (mintha fejnél). Sőt, ha ébren van, de nem hallod a nyeléseket, akkor is.


Itt van leírva:


[link]


A másik, amit olvastam, de azt sose próbáltam, hogy vetkőztesd le a babát akár egy szál pelenkára. Elvileg úgy kevésbé alszik el.

2023. jún. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!