Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Három hetes babátok mennyit...

Három hetes babátok mennyit szopizik (szopizott)?

Figyelt kérdés
Az én 3 hetes babám egy alkalommal van, h csak 30-at, de van, h 90-et szopizik. Két alkalommal volt 110. A védőnő azt mondta, h meg kéne ennie egy evésre 110-et szinte mindig. Próbáltam belédiktálni (szó szerint) pl. ma 90-et, de kibukta a nagy részét. Egyébként is sokat bukik, ha többet eszik. Félek, hogy alultáplált lesz, vagy kiszárad... Ja, mi egy nap 6x-8x eszünk.
2008. dec. 30. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Normál adag naponta: testsúlykiló * 150 gr. És nem eszik mindig ugyanannyit. Elvileg napi 6-szor kéne mellre tenni, de az igény szerinti szoptatás lehet ennél több is. Ha nem kér többet, ne erőltesd. Elvileg ők tudják, hogy mennyi kell nekik. Kivéve, ha nassol. Én ezzel ugyan nem találkoztam, csak olvastam róla. Az olyankor van, ha csak játszik a cicivel, szopizik 20-30 gr-ot, aztán fél óra múlva megint. Erről úgy lehet leszoktatni, hogy húzni kell az időt két szoptatás között valami játékkal. De másfél óránként elvileg mellre lehet tenni.

Egyébként szerintem ne nagyon méregesd minden szoptatás után, mert abba be lehet csavarodni. Ha van elég tejed, akkor etesd, ahogy ő kéri. Ha van legalább napi 6 pisis pelus, akkor rendben van a gyerkőc.

2008. dec. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,tényleg ne méricskéld,mert az idegeskedéstől a tejed is elmehet.Ha éhes úgyis eszik annyit amennyit kér,ha éhes marad úgyis sírni fog,azt te észre fogod venni.A napi 6-8 evés tejesen jó.Ha gyarapodik,nincs gond.Egyébként az én kislányom 4 hónapos,szerintem még sosem evett az előírtnak megfelelő mennyiségű kajcsit,én egyszer próbáltam beletukmálni,na a pici nem kibukta hanem visszahányta..:( Tudják ők mennyi kajcsira van szükségük,nyugi!!!Nem fog sem kiszáradni,és alultáplált sem lesz!!! Ha igény szerint szoptatod nem lehet az!!!

BUÉK!

2008. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mennyit hízott az elmúlt héten? Mert ez a fontos most!

Az én babám néha 30-at eszik, máskor 260-at :) és enyhén szólva igen jóltáplált :D


A védőnőd meg adja vissza a diplomáját.

2008. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Testsúlykilogrammonként kb. 150 grammot kellene ennie. De ha csak 120grammot eszik kilogrammonként az még jó. Lényeg, hogy ne fogyjon. Ne erőltesd, főleg, ha kibukja. Amúgy a kutacsa beesik, ha kezdene kiszáradni, de ahhoz ennél amit írtam, kevesebbet kellene ennie.
2008. dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!