Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lázas vagyok, elkaptam valami...

Lázas vagyok, elkaptam valami vírust! Kisfiam nem nagyon akarja elfogadni a cicimet, bezavarhat neki ez? 7 hónapos és eddig nagyon sokszor szopizott, aludni is cicin alszik el és éjszaka is többször szopizik.

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
a betegséget a tejen is átadhatod a babának sztem erre az időre tápszerezd...utána ha egészséges leszel megint jöhet a cici..a gyerekednek is és neked is jobb lesz
2010. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem igaz! A tejjel az ellenanyagokat kapja meg tőled egyenesen, így az is lehet, hogy ő nem is lesz beteg! A lázat próbáld lehúzni, az csökkenti a tejtermelést, de a szoptatást nem kell abbahagynod, tápszerezni meg főleg nem kell! [link] Jobbulást!!!
2010. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
jóvanna
2010. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
A tejjel nem kapja el a baba a betegséget!!! Sőt, ellenanyagot termelsz a babának, hogy ne kapja el. Ciciztesd nyugodtan, szájmaszkkal. ha esetleg köhögsz.
2010. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
A betegség már hamarabb fertőz, mint ahogy rajtad előjönnek a tünetek. Szoptatni jobb, mert (ahogy már előttem írták) kap ellenanyagot a baba. De ettől még kijöhet rajta is a betegség. Akkor irány a doki. Amikor nálunk fél éves volt a babám én elkaptam egy csúnya hányós-hasmenős cuccot, és végig szoptattam. Hozzáteszem nagyon sok energia elmegy a szopival és a betegség leküzdésével, de nálunk szerencsére nem lett beteg a gyerek. jobbulást!
2010. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszoka,ciciztetném én,de nem nagyon akar.Vagy inkább ugy mondanám,hogy többször keveset.Csak lázam van és a torkom fáj kicsit,remélem a kisfiam nem lesz beteg.
2010. okt. 7. 14:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a betegség/láz miatt kicsit megváltozott a tej íze, és ezért nem szívesen szopik belőle egyszerre sokat. Vagy benne is bújkál valami vírus, és így jobban esik neki. Vagy egyszerűen most éppen ilyenje van, mozgásfejlődési változás állt be nála pl., és nappal "nem ér rá" szopni, így éjszaka is pótol, és csak véletlenül esett egybe a te betegségeddel. Ne aggódj, adj neki cicit amikor kér, akkor biztosan elegendő tejhez jut.
2010. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

... vagy a láz és a betegséggel való immunküzdelem miatt átmenetileg kicsit csökkent a tejed, ezért szopik többször kevesebbet.

Ne aggódj, csak rá figyelj és minden rendben lesz! ;)

Ne felejts el picit többet inni, a láz miatt is! Gyógyulj meg hamar!

2010. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, estére már nem volt lázam és végre nagyon jóllakott a kis buksikám. Viszont most a több szopitól a jobb mellemben meg van egy elég fájdalmas csomó, most éppen azt borogatom langyos vizes ruhával, remélem jót teszek vele és nem ártok. Meg azt is, hogy az elkövetkezendő napokban most emiatt nem lesz kevesebb a tejcim. Még nem váltottunk ki étkezést, igy ha tejjel nem, mással egyelőre nem nagyon lakik jól a kisfiam. Köszi mégegyszer!
2010. okt. 7. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!