Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet könnyen átlendülni...

Hogy lehet könnyen átlendülni azon, hogy nem tudok szoptatni?

Figyelt kérdés
Sajnos magas vérnyomás betegségem van. 3 hete szültem. A gyógyszer ami szoptatás alatt szedhető nem viszi le a vérnyomásom 160 alá. Újra vissza kell térnem a terhesség előtti gyógyszerhez, de az mellet ellenjavalt a szoptatás. Nagyon szomorú és letört vagyok, hogy nem szoptathatom a kisbabám. Pedig van tejem és megy is a szoptatás. Ezen, hogy lehet könnyen túl jutni?
2023. júl. 19. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy átgondolod, mi a jobb a gyereknek.

Szopizik egy darabig majd elveszíti az anyukaját egy szívrohamban/agyvérzésben és tápszert kap vagy van egy boldog és egészséges anyukaja, ő pedig tápszert kap. Szerintem te is tudod, hogy neki (és neked is) melyik a jobb!

Semmi baja nem lesz attól, hogy tápszeres lesz. Neki a legfontosabb a szeretet és a gondoskodás!

2023. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, ebben a helyzetben magamat kell néznem. És tisztában vagyok ezekkel. De mégis nehezen dolgozom fel, hogy emiatt nem tudom szoptatni.
2023. júl. 19. 19:29
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Túl kell lendülni rajta.
2023. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a szoptatást túlmisztifikálni. Persze ha nincs akadálya, akkor miért ne szoptathatna valaki, de nálad akadály van, szóval egyértelműen tápszer a megoldás, ezt ugye te is tudod.


Nem leszel szaranya ettől, a gyerek nem fog felnőttkorában ezen nyekeregni. A hiedelmekkel és a szoptatáslobbi állításával ellentétben nincs bizonyítva, hogy a szoptatott babák egészségesebbek lennének. (Elég valósgínű persze átlagos esetben, de pont az is lehet, hogy ti ilyen szempontból amúgy is különlegesek lennétek. Hány meg hány olyan történet van, hogy a gyerek rendesen szopik, mégsem fejlődik, mert az anyának nem elég zsíros a teje...)


Tápszeres babát ugyanúgy a karodban tarthatod etetés közben, mintha szoptatnád, és megvan az a hatalmas előnye, hogy nem kellesz feltétlenül az etetéshez, ami a nyilvánvalón túl azt is jelenti, hogy a gyerek és az apja között is kialakulhat hasonlóan intim viszony.


Persze hátránya is van, nem elég kicsomagolni a melledet, hanem minden egyes rohadt etetéshez be kell keverni a tápszert.

2023. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mas okbol, de nem tudtam szoptatni, csak 2 honapig. Sokkal tovabb terveztem.

Az elso 1 het volt nehez, aztan elmult ez a rossz erzes, hiszen nagyon keszultem a szoptatasra, aztan megse jott ossze, csalodas volt.

De az ido segit :)

2023. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

sajnalom. en 20 honapos koraig szoptattam a lanyomt, most 21 honapos.

A jo baratnom elejetol kezdve tapszerezett.

Mint faradt, szoptato anya annyit mondok azert nem olyan rossz az a tapszeres etetes :-D


barki be tud segiteni az etetesben, kicsit neked is nyugid lehet neha (ami oriasi doog lesz majd hidd el, az elejen persze hogy baba love van...de jön olyan ejszaka / nap amikor - imadod - de nagyon unod a banant mar)


A baratnom pl a mar 13 hetes baba mellett eljart megint a csajokkal neha este mert apuka ott volt. Etette.


En 17 honapos koraig nem mentem sehova este mert ugye alkoholt nem ihattam, illetve ott volt az ejjeli szopizas, ehseg, anyu hianyzol cici cumizas.


A baratnom gyereke ugyanugy imadja az anyjat ahogy engem az en kislanyom...szoval nincs cici bonuszom ;)

2023. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Én 6 hetesen adtam fel, volt tejem, de a babám egyszerűen nem tudott szopizni, hiába mentem minden tanácsadásra, Dévényeshez. Úgyhogy fejtem, úgy éreztem magam, mint egy tehén. Minden munkát meg kellett csinálni, de nem bújt hozzám közben a babám, csak az a vacak búgott a mellemen. :( Kb 1 hónap alatt már nem éreztem magam olyan csalódottnak, de most, hogy születik a második, érzem, hogy teljesen azért nem sikerült feldolgozni, nagyon szeretném legalább a másodikat szoptatni.

Próbáld nézni az előnyeit, mert vannak ennek is.

2023. júl. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A tápszeres baba is ugyanúgy bújik az anyjához, mint a szoptatott, csak a mell nincs a szájában.
2023. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Hordozd jó sokat. Legyen állandóan rád kötve. Ez talán még jobb is neki, mint a szoptatás.
2023. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ennél nagyobb probléma is van. Ezt szoptatást pártoló anyaként mondom. Én se tudtam elengedni, amikor nem ment, és utána is a szoptatást választottam, de mégis azt mondom, meg kellene próbálnod fejben elengedni ezt a bánatodat. Az egészség a fontosabb. Szerintem is jó ötlet a sok hordozás.
2023. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!