Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek nem jön össze a baba...

Akiknek nem jön össze a baba hogyan élitek meg? Mi segített átlendűlni?

Figyelt kérdés

9 hónapja próbálkozunk a férjemmel sikertelenül. Volt már halvány tesztem de 1 hét késes után megjött.

Nincs nagyon kivel beszélnem erről mert kapom a “ne gorcsolj rá” meg a “ jön ha jönni akar” most mikor tegnap megjött elsírtam magam és a férjemhez bújtam, tudta hogy megjött. Gondoltam hogy meg fog jönni de rosszul érintett pedig nem vagyunk rá görcsölve. Férjem 25 én 24.

Nőgyógyásznál rákszűrésen voltam 1 év sikertelen próbálkozás után mondta a kivizsgálásokat. Ti hogy vagytok? Hogy élitek meg a sikertelenséget? Tudom vannak akik már évek óta próbálkoznak.



2022. jún. 25. 12:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
22%

9 hónap még nem vészes. Az a ritka, akinek elsőre összejön.

Annyira fiatalok vagytok még, hogy rengeteg időtök és lehetőségének van próbálkozni. Ez adjon nektek erőt!

2022. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

2,5 éve próbálkozunk. Túl vagyunk már mindenen. Semmi okot nem találtak...jelenleg inszemináciora járunk, utána jön a lombik.

Nehéz,nagyon nehéz. Sok sirás van mögöttünk, de nem adjuk fel! Attol a mondattol hogy ne görcsölj rá,már égnek áll a hajam!! Hogy ne görcsöljek rá,mikor több mint 2 éve erre várunk....ez az álmunk, semmi más, csak egy kisbaba...

2022. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Magánúton kezdjétek a kivizsgálásokat, az állami rendszerben csak le fognak téged rázni azzal, hogy majd gyere vissza egy év múlva, meg fiatal vagy, tessék próbálkozni. Ahol 9 hónap után nem jön a baba rendszeres együttlét mellett, annak sajnos oka van.
2022. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Hormonjaid rendben vannak? Pajzsmirigy, prolaktint néztek? Cukorterhelésed volt, nem vagy inzulinrezisztens?
2022. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Én viszonylag jól viselem, csak a feleségemet sajnálom nagyon, mert látom, hogy ő már nagyon szeretné. Megteremtettünk mindent, ami a kicsi számára ideális, már csak ő hiányzik. Nem segít az sem, hogy a családban, ismerősei körében potyognak a babák. Nyilvánvaló, hogy másnál is lehet probléma, de az általában nem jut el az emberekhez, ellenben a picikkel teli vannak a social platformok. De nem adjuk fel, tűzön - vízen átmegyünk, hogy sikerüljön. :)

Kitartást nektek is!

2022. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%

Én is javasolnám a kivizsgálást. Nekünk az is segített, hogy mikor elindult a kivizsgálás, akkor azt éreztem, hogy mostmár elindult valami, és lesz rá megoldás, kiderül mi a baj. Ez nekem sokat segített azon is, hogy "ne görcsöljek", mert adott egy olyan érzést, hogy nem csak a csodára várunk, hanem teszünk érte, hogy kiderüljön mi a baj. Sajnos sok nem lelkiismeretes orvos van, aki ezt félvállról veszi, meg majd ha még x év múlva se, de szerintem az alap az, hogy meg kell találni azt a személyt, akiben megbízol, megcsinálja az összes ilyenkori rutin dolgot, plusz ha azokon minden ok, akkor utána megy, hogy mi nem ok mégsem. Nálam pl túl gyors volt a véralvadás, ezért nem tudott beágyazódni, plusz nem volt peteérésem, plusz ha mégis, akkor a ciklus 20.napján repedt meg elöregedve, utána rögtön mensi, plusz progi hiány. És akkor én tulajdonképp nem is a problémás voltam. De ezekre mind van megoldás, egymás utáni hónapokban derült ki egyre több minden, mikor már irányítottam próbálkoztunk, és úgy lett segítség is. Szóval mi orvosi segítség mellett is még vártunk fél évet a csodára, így én csak azt tudom mondani, minél előbb érdemes a végére járni.

És bár ez nem vigasztal most, de ezek a hónapok egy csapásra egy perccé fognak zsugorodni, amint a kezedben a baba. De azért az elsőt én is sírva hoztam haza, el se hittem, hogy eljutok addig :)

2022. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen fiatalon ennyi sikertelen hónap után azért már el lehet menni orvoshoz.
2022. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

Majdnem 2 évig minden vitamint csodabigyót kipróbáltunk, hogy sikerüljön a baba. Ugyanúgy mint ti teljes elkeseredés...

2év után gondoltunk egyet elkezdtül a kivizsgálásokat, inszeminációkat..

5.inszeminációra sikerült egy ikerpár

Kistesó pedig már csak gyógyszeres rásegítéssel 2évvel később

Utólag visszanézve kár volt ennyit várni, ha az orvostudomány tud segíteni, hiába vártuk volna a csodát

2022. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

Én is azt mondom, hogy ha nem jön 6 hónapon belül, akkor érdemes nekiindulni a kivizsgálásoknak. Lehet, hogy semmi baj nincs, lehet, hogy csak a szerencse került el eddig titeket, az is lehet, hogy csak valami apróság a gond, amit egy gyógyszer vagy kezelés megold.


Szerintem 9 hónap után nyugodtan neki lehet indulni, mondjátok azt, hogy több mint 1 éve próbálkoztok és kész. Mondhattok több időt is.

2022. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg még 2-3 hónap LH teszt, de utána én is mennék. Ilyen fiatalon azért szokott sikerülni.
2022. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!