Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejfehérje allergia esetén...

Tejfehérje allergia esetén mit esztek egy nap?

Figyelt kérdés
2023. júl. 24. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindent, amiben nincs tej és szója. ;)

Én 5 hónapja csinálom.

Reggeli pl: rámtotta, szendvics, zabkása növényi tejjel, növényivtejes muffin stb.

Ebéd: nekem általában hús zöldséggel és rizzsel/ krumplivsl. Tészta. Fasírt stb

Vacsi: szendvics, virsli, stb

2023. júl. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenből van vegán változat, én három éve csinálom.


Csak minden nagyon drága…

2023. júl. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rizs vagy mandulatejjel készítek minden olyant amiben eredetileg van tej.

Van vegán tömb nevű sajt,az a kedvencem. Vegaföl a rakott krumplihoz.

A neten rengeteg recept Van tejmentes ételhez. A lényeg minden ételnél olvasd el az összetevőket,a tejsav jöhet de "tejsavó nem való",vagyis a tejsavó nem jó. Lassan meglepődöm mi mindenben Van tej. Szóval mindig nézni kell. Aldi,lidl-ben sok jó tejmentes dolog van pl fagyi vagy növényi tej.

2023. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A szója az miért problémás?


Igen, emiatt kérdeztem, mert rengeteg mindenben van tej, tejféleség.

2023. júl. 24. 09:24
 5/9 anonim ***** válasza:

A szója keresztallergén. Nekünk azt kellett még elhagyni. De sok keresztallergén van, van aki tünetel a tejet adó állatok húsára, az olajos magvakra, a déli gyümölcsökre, a borsófehérjére stb.


Igen rengeteg felvágottban, virsliben, zsömlében van. De pár hét alatt megjegyzed, hogy miben nincs és onnantól kezdve könnyebb lesz.

2023. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Zsemlét lehet enni? Olvastam az egyik zsemlének az összetevöjét és van benne tejsav.

Nagy vonalakban leírnátok konkrét élelmiszereket amiket esztek és amiket tilos?

Olyan sajtot hol lehet kapni?

2023. júl. 25. 15:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Tejsavnak köze nincs a tejhez. A tejsavó a tiltó listás. Vizes zsemle jöhet.vegán tömb van tescóban.
2023. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Még azt akartam kérdezni csak elfelejtettem írni, hogy olyat lehet enni ami tartalmazHAT tejet?

Tehát alapvetően nincsen benne csak rá van írva hogy előfordulhat benne.

2023. júl. 25. 16:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez tapasztalás kérdése,ha nem produkálsz tünetet akkor ehetsz,van aki viszont már erre is érzékeny.
2023. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!