Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig lehet cumisüvegben...

Meddig lehet cumisüvegben tárolni az anyatejet és a régebben lefejtre ráönthetem a frisset?

Figyelt kérdés
Mert szeretnénk elmenni itthonról és egy szopizás helyett cumisüvegből adna anyósom tejcit a picilánynak!!
2008. dec. 31. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, meg én is úgy csináltam, hogy amit korábban fejtem az pl. egy tiszta Avent-es pohárban állt a hűtőben (max.24 óráig), és amit frissen lefejtem tehát még testmeleg volt, azt is külön pohárban (vagy a cumisüvegben hogy ne kelljen annyit öntögetni) szintén betettem a hűtőbe és megvártam míg az is hűtőhideg lett.

És csak ekkor öntöttem össze.

Mert a hidegre a meleget biztos nem lehet önteni, mert megromlik.

2008. dec. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!Akkor nyugodtan fejegethetek hogy legyen neki és ráhagyhatom anyósra és a cumisüvegre!?

Nagyon Boldog És egészségben,Boldogságban gazdag új évet kívánok!!!!

2008. dec. 31. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

24 óráig lehet tárolni. Tehát gyűjtögetheted nyugodtan, de egy napon belül használd fel a legrégebbit. Ha később szeretnéd, akkor már fagyasztani kell. És a legjobb, ha a hűtő hátsó részébe rakod, nem az ajtóba, ahova minden nyitásnál bekerül valamennyi melegebb levegő.

Nekem ugyan nagyon kevés tejem van, az is csak fejéssel, mert a babám nem szopik jól, de én egyből hozzáöntöm a korábban lefejthez az újabbat. A védőnő nem mondta, hogy nem szabad, de tényleg hangsúlyozom, hogy ez szinte jelentéktelen mennyiség, mert jó 100 ml tejem van egy nap. Ha többet tudsz fejni, akkor a biztonság kedvéért tényleg csináld úgy, ahogy az első válaszoló írta, hogy a már lehűlt azonos hőmérsékletű tejeket öntöd össze.

2008. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

24 óráig eláll, ennél tovább már nem jóóó! Ha az anyósodra akarod hagyni a lányod etetését, semmiképpen NE cumisüvegből, hanem steril pohárból etesd!!!!!!! Mert a cumisüveg cumijára könnyen rákaphat könnyű szívásnak köszönhetően és nem lesz hajlandó ezentúl szopizni, a szopizásnál viszont nehezen meg kell dolgozni, hogy végre megkaphassa az anyatejet!Tehát vigyázni kell vele.

BÚÉK!

2008. dec. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!