Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Feltétlen fejnem kéne? Begyull...

Feltétlen fejnem kéne? Begyulladhat a mellem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt hiszem, több a tejem, mint amire szükség van. 2 szoptatás között is átáztatom a ruhámat. Próbáltam fejni de nekem nagyon fáj, és alig jön a tej. Igaz, kézi mellszívóm van, Medela. Szívem szerint nem kínoznám magam fejéssel, csak félek, hogy begyullad a mellem. Tapasztalatok? Meg lehet úszni fejés nélkül? Kisfiam egyébként igény szerint szopik, 11 napos.
2009. jan. 1. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki kézzel, hátha úgy jobban megy, mint a te mellszívóddal. Nekem az avent-os volt, azzal könnyen ment a dolog. Én fejtem 7 hónapig, és fagyasztottam. Jól jött később a tejcsi.

Hát, begyulladhat; én fejnék inkább, ha már van mit.

2009. jan. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Én nem tudom, mért jön ma mindenki a fejéssel...azelőtt, anyáink, nagyanyáink korában senki nem fejt! Ez is szerintem egy divathullám....Persze akinek kell,mert kevés a teje,vagy nagyon sok, az más...engem is mindenki ezzel szekált.... most, ha sok, mindig fejjél le, de csak egy picit... de csak akkor, ha tényleg kell! Az igény szerinti szoptatásban az a jó, hogy a gyerek igényeihez igazodik:tehát elvileg pont annyi termelődik, amennyire a babának szüksége van. Ne másokra hallgass, hanem a testedre!!!
2009. jan. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is sokat fejtem, de amikor már úgy éreztem, nem termelődik elég a köv. szopira, akkor csak annyit fejtem le, hogy ne csöpögjön a ciciből. Minden cici más, van akinek abszolút nem csöpög, még ha szétdurranna akkor se, hát nekem az ellenkezője volt :-))) 11 hónapja szoptatok, szóval szerintem nem fontos mindig sokat fejni. Aki meg megkérdezi annak mondd hogy persze, fejek :-)))
2009. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én kézzel fejtem, sokkal jobb, min bármelyik mellszívó. Amúgy anyáink-nagyanyáink egy idő után felestejet adtak nekünk és anyáinknak, mert egy idő után elapadt a tej. csak hogy válaszoljak az egyik előző válaszolónak.
2009. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt fáradtság a felesleget lefejnem, ha arra gondoltam, hogy jó lesz az még, ha már a ciciben nem lesz elég. Meg a főzelékekbe, tejpépekbe is azt raktam.

Nem tudom miért lenne ez divathullám, szerintem inkább a tudatosságot sugallja.

Az meg,hogy kinek kézzel, kinek mellszívóval jobb, persze mindenki maga dönti el a tapasztalata során. Nekem az utóbbi vált be.

2009. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves válaszadók!!!Nem nekem kell válaszolni, hanem a kérdezőnek.... Nem minden nagyanya és anya adott felestejet... de ha mégis így lett volna, akkor is felnőttünk. Szerintem vannak még itt anyukák, akik úgy gondolják fejés helyett (ha nem valóban indokolt)inkább tegyük gyakrabban cicire a picit,és nem fejnek, mégsem gyullad be a cici. A kérdezőnek pedig ismét csak annyit mondhatok: Ha fáj, nem kell erőltetni, így is maradhat elég teje, ha a picit mindig cicire rakja, ha éhes.De figyelje a teste jelzéseit, mert a mellgyulladást tényleg csak fejéssel lehet megelőzni!hiába írunk mi fehéret, feketét, neki kell kitapasztalnia. A tej csöpögése pedig idővel elmúlhat a kereslet-kínálat beálltával, de ez is egyénfüggő.Próbáld meg tényleg kézzel, kíméletesebb. Jó babázást!
2009. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!