Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem megy a nők nagy...

Miért nem megy a nők nagy részének a szoptatás szülés után? Ennek nem rögtön kellene mennie?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy a nők 95%-a mondja, hogy nem tudott szoptatni, begyulladtak a mellei, fájt, már teljesen kimerült, egyebek.
2023. aug. 19. 10:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
4%
Mert sok olyan nőnek lesz gyereke akinek ilyen olyan hormonszedes, mesterséges dolgok gyógyszerek után lesz gyereke , akinek természetesen nem lehetne mert valamiert nem alkalmas rá és ez később igy (is) kiderül
2023. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Légy szíves prezentálj egy statisztikát arról, hogy jött ki ez a 95%.

Mert különben el nem hiszem.


Egyébként sokszor nem mutatják meg rendesen a szülészeti osztályokon, pedig ez is a dolguk lenne.

Ezért is vannak a szoptatási tanácsadók.

Szóval a probléma létezik, habár ezt a 95%-ot el nem hiszem.

2023. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%

Rossz tájékoztatás, nem megfelelő teknika, nem kérnek segítséget... Stb.

A legtöbb nőnek van teje és ha van akkor fel lehet szaporítani. Nagyon ritka az hogy mindent megtesz és úgy apad el. Csak ugye sokan még az időre szoptatásban hisznek. Meg hát ugye vannak akik nem is akarnak szoptatni alapból

2023. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Magyarországon a nők 85-90%-a kezd el szoptatni, és kb a fele morzsolódik le a 3-4. hónapra. Egyáltalán nem igaz hogy a nők 95%-a nem tudná szoptatni. Az egy más kérdés, hogy a modern tápszerek korában van kényelmesebb megoldás.
2023. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

A szervezet akkor tanulja, hogy mit is kéne csinálnia. Az anyuka akkor tanulja, hogyan is kéne szoptatni. A baba akkor tanulja, hogyan is kéne szopni. A bimbónak alkalmazkodnia kell az új tevékenységhez.

Kihatással vannak még a szervezeti gondok, a mentális gondok, az a fene nagy elvárás, hogy ennek mennie KELL egyből, meg amúgy is milyen anya, aki nem tudja etetni a gyerekét, stb stb. Nem, nem megy egyből. Nem is kell, hogy menjen egyből. Van, akinek nem is fog menni. És ez hála az égnek, ma már nem gond, mert vannak nagyon jó tápszerek.

Az elsővel 4en voltunk szobatársak, kettőnknek nem ment. Nem is segítettek sajnos. Itthon 1 hét után beindult, de soha nem lett elég tejem. A 2.kal ment egyből, igen. Mert már tudta a szervezetem mi a fenét csináljon. Meg én is okosabb voltam, és elvittem dévényeshez, mert már éreztem, hogy nincs teljesen rendben, de tudunk rajta segíteni, és a szájizmait masszírozni kellett, mert túl gyenge, láza volt. Sikerült is szoptatnom végig. Ilyen ok is lehet, nem csak az anyán múlik.

2023. aug. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

Hergelő kis trollunk felébredt.😅


Nem, szívecském, nem kell rögtön mennie, eleve a tejtermelés beindulásának is ke némi idő, plusz az összeszokásnak is.


Megint lyukat rúgtál a kérdéseddel.😀 Hiába no, az uszító trollkodás nem könnyű szakma.😉

2023. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

#2

Hát de nem annyi lenne az egész, ha már beindult a tejtermelés, rárakják a babát a cicire, és minden megy magától?

2023. aug. 19. 10:36
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem is pontosan statisztika szerint értettem, hanem eddig még majdnem mindig panaszkodások jöttek velem szembe arról, hogy elapadt a teje az anyukának, feladta az egészet, csak egy kínlódás volt neki az egész.
2023. aug. 19. 10:40
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk én azoknál csinálnék egy kivizsgálást,akik mint én is mindent is megtettek még sem jött össze hosszú távon. Mert erre is rámondják,hogy tudtál volna,holott még sem. Szó szerint mindent. És ismerek még ilyet. Itt szerintem olyan hormonprobléma van,ami miatt nem megy. Erről csinálnék statisztikát inkább.
2023. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!