Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hetes növekedési ugrás...

6 hetes növekedési ugrás mennyi ideig tart? Ugyanolyan lesz, mint a 3 hetes? Nektek ennyi idősen kb mennyi ideig szopizott? Illetve este mennyit aludt?

Figyelt kérdés

5 hetes a kisfiam. A 3 hetes növekedési ugrás borzalmas volt, konkrétan wcre nem tudtam kimenni, mert állandóan cicin volt és ha letettem, akkor ordított. 3 borzalmas nap volt, majd még 3 nagyon rossz. Hamarosan lesz a 6 hetes és nagyon félek tőle, főleg az éjszakától. Így is 2 óránként enni kell este, hát még növekedési ugráskor mi lesz majd. Örülnék 3 óra egyben alvásnak, de az még messze lesz.

Szóval kérdéseim:

1.) A 6 hetes ugyanolyan lesz majd, mint a 3 hetes? Vagy minden növekedési ugrás más? Nálatok hogy volt?

2.) Mennyi ideig tartott nálatok a növekedési ugrás?

3.) Nektek 5-8 hetesen átlagosan mennyi ideig szopizott?

4.) Este mikor aludt egyben úgy 4 órát nálatok?



#alvás #6 hetes #növekedési ugrás #6 hetes növekedési ugrás
2023. szept. 7. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem akkor is csinált ilyesmiket, amikor épp nem volt növekedési ugrása, de rosszabb napjain ennyi idősen simán cicin lógott 0-24 akár.

Ne félj tőle, ügyesen végigcsináljátok, és ne vonzd be, az is lehet, hogy észre sem veszed majd!

5-8 hetesen még nagyon sokat szopizott, bár nálunk a fiam egészen elválasztásig (17 hó) sokat komfortszopizott ebből. Nálunk olyan 5-6 hónaposan kezdődött, hogy egybefüggően egész hosszú időt 3-4, nagyon-nagyon ritkán 5 órát is aludt egyben éjjel. De ez nagyon egyéni, lehet, hogy nálatok sokkal előbb bekövetkezik, ne ijedj meg.

2023. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4) Születésétől fogva aludt 3-4 órákat éjszaka a kisfiam. Sosem ébresztettem sem éjjel sem nappal.

Most lassan 7 hónapos, vagy a foga mocorog nagyon, vagy az új mozgásfejlődési szakasz miatt, de kb 1,5 - 2 órákat alszik éjjel :D


3) 5-8 hetesen sokat szopizott. Éjszakabként 2 és 4 alkalom között, napközben meg ahányszor csak igénye volt rá.

De nem dugtam a szájába minden nyekkenésre a cicit. Viszonylag hamar egyértelmű volt nekem, hogy mikor éhezett meg, meg azért úgy nagyjából egyformák voltak az évesek közötti idők.


2) A 3 hetes növekedési ugrása 2,5 hetesen kezdődött és kb 3 durva napot okozott.

A 6 hetes az 5. héten kezdődött és 2 csúnya éjszaka volt az ára.

A 3 hónapos ugrás szinte fel sem tünt.

Aztán 4,5 hónaposan elkezdett hátra majd 5 hónaposan előre kúszni, na azok bekavartak.

A 6 hónapos növekedési ugrás is 1-2 nap nyűglődés volt csak.


1) Amúgy minden babánál másként cseng le. A kolleganőm babája nagyjából egyidős a kisfiammal, náluk naptári napra pontosan történik minden ugrás és majd egy hetes pokoljárás nekik. Ezek az ő szavai.

2023. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 6 hetes novekedesi ugras volt a legborzalmasabb az osszes kozul, minden nap fel akartam adni a szoptatast. Vegul sajnos amugy is csak 3 honapig tudtam szoptatni. Minden eszreveheto(bb) novekedesi ugrasa 1 hetig tartott. Emlekeim szerint kb. 10-15 percet szopizott akkor mar (ami rendes eves volt es nem csak komfort), es akkor mar boven aludt 4 orat egyben ejszaka.
2023. szept. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden baba más ebben a tekintetben (is).


1. Nálunk a 3 hetes kemény dió volt. 024 cici. Ha meg az nem, akkor hordozóban magamra kötöttem, mert nem volt hajlandó meglenni. A 6 hetes kb. fel sem tűnt. Ahogy a 3 hónapos sem. 5 honaposan neki elkezdtek mocorogni a fogai, így feltételezem a mostani nyugtalansága is inkabb ennek tudható be. De nincs folyton cicin így sem. Olyan elfoglalt, hogy nincs ideje rám. 😆


2. Nekünk a 3 hetes majdnem egy hétig eltartott. Ott majdnem feladtam a szoptatást. A többiről viszont nem tudok nyilatkozni.


3. 5-8 hetesen még maratoni szoptatások voltak. Volt olyan, hogy közben elaludt(unk). Cirka 1-2 órák voltak. Most (7 hónaposan) meg végez 10 perc alatt.


4. Nekünk az estéink elég hamar beálltak, 8 hetes kor körül már este 8-tól mindig aludt éjfélig, viszont utána egész hajnalban buli volt, volt olyan, hogy másfél órákat aludt csak. Még szerencse, hogy velünk alszik és nem kell kikelni... Az éjfél utáni időszak meg változó, van, hogy csak 2-3 alkalommal kel fel, de olyan is, hogy már nem számolom, mert csak idegesítem magam vele.


Kitartást!!!

2023. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az első növekedési ugrás a születésétől az 5. hónapig tartott, 4. hóban már szoptatási tanácsadóhoz mentem, úgy kivoltam a kétóránként másfélórás szopásoktól (= félóra “pihenő”). Azt hittem, feladom ezt az egész WHO által ajánlott minimum 2 évig szoptatást. Aztán valahogy normalizálódott, olyannyira, hogy már 2 múlt, s napi 3x-i szoptatás még mindig van.
2023. szept. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyet végigcsináltam úgy, hogy teljesen anyatejes volt. 3 nap után már zokogtam a kialvatlanság + a sebes melleim miatt.

A 6 hetesnél nem kockáztattunk már, megtömtük tápszerrel, semmi gond nem volt.

2023. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kérdés kiírása utáni nap lehet elkezdődött a növekedési ugrás.

Ha 5-10 percet szopizik majd 10-20 percig van el nélküle és sír megint, hogy kéri akkor ez már az lenne? Általában max 10 percet szopizik ritkán többet az elmúlt 3 napban. Alig alszik napközben, vagy ha igen akkor is max 10-30 percet. Állandóan cicin lenne. Cserébe este lefekvés után 4 órát alszik először, utána pedig 1.5-2 óránként kel egészen reggel 6-7-ig, aztán kezdi az állandóan cicin levést. Ez a növekedési ugrás?

2023. szept. 10. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!