Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes növekedési ugrásra vall?

3 hetes növekedési ugrásra vall?

Figyelt kérdés

Ma kereken 3 hetes a kislányom. 3 napja szó szerint nem lehet letenni nappal aludni. Csak rajtam alszik és nagyon nehezen, sok sok sírás után alszik csak el (nem fáj a hasa). Amint lerakom felkelt, max 2-3 percet alszik és már kezdi a nyögdécselést, aztán kipattan a szeme. Éjszaka viszont alszik, 3 evéssel és 1-2 óra ébrenléttel.

Lehet ez a 3 hetes növekedési ugrás?


Tápszeres baba, eddig 2,5 óránként evett, most a napokban inkább 2 óránként követeli.


2023. aug. 17. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

4. trimeszter es mondjuk novekedesi ugras :D

A novekedesi ugras inkabb az etetesben nyilvanul meg, tehat tobbszor, tobbet ker.

De az tok normalis (meg ha nehez is), hogy nem tudod letenni a babat. Szerezz valamilyen hordozo eszkozt (rugalmas, szovott, karikas kendo, close caboo pl) es kosd magadra.

Ugy egyszerubb egy kicsivel.

2023. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én azt hittem az első gyerekemnél normálisak a dolgok. Evett, aludt, néha sírt. De aludt nappal is, annyi hogy nem kiságyban hanem kint a kanapén. De nem állandóan ölben, és sokszor úgyis megébred, iszonyat éberen alszik, nincs neki az a mélyalvás mint az első babának. Ha kicsit is zajolunk egyből felébred.

Sztem ez furcsa, tudom h újszülött, nem várom el hogy magától aludjon el vagy mindig agyban aludjon. De az hogy egy percre alig tudom letenni máris felébred, így alig alszik nappal. Éjszakára kifárad és 5-6 órát alszik egyben. Szóval kicsit aggódom h nappal nem pihen eleget.

2023. aug. 17. 22:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen. Minden baba más.
2023. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez pedig normalis, tenyleg olvass utana a 4. trimeszternek es akkor talan jobban megerted :)


Es azt se felejtsuk el, hogy minden gyerek mas, az elso gyermeked egy tipikus baba volt, ahogy a nagykonyvben irjak, de most nem ez van.


Nalunk a hordozokendo es az adamo hinta valt be. Kb 2 honapos koraig volt ez, hogy szinte csak rajtam aludt vagy a hintaban, utana mar fokozatosan lett jobb. Mondjuk most 5 hos, a hinta meg mindig oriasi favorit, egyszer biztosan abban alszik nappal, de amugy mar le tudom tenni a kisagyba aludni.

O is konnyen felebred a zajokra, ugy is halkan kell kozlekedni a hazban, hogy zart ajtok (raadasul ketto, mert a szobaja a gardrobbol nyilik) mogott alszik.

Az adamo hinta meg az amerikai konyhas nappalinkban van, tehat eleg kozponti helyen, de mashova nem tudtuk rakni. Gondolhatod, ha abban alszik, meg se mozdulhatok, csak kb fekudhetek a haloban az agyban, pisilni se tudok kimenni, kulonben azonnal felebred. 😂


Hat, ez van 🙈

2023. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!