Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás és koffein?

Szoptatás és koffein?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy teljesen buta kérdést teszek fel, sajnálom, nincs gyerekem és egy darabig még nem is lesz.

Barátnőm gyerekeivel gyakran megyünk játszótérre, így többször is láttam már, hogy anyukák isszák a kávét (lehet, hogy koffeinmentes?) és az energiaitalt is, majd szoptatnak. Barátnőm sosem ivott kávét, így tőle hiába kérdeztem, nem derült ki, hogy lehet-e közben fogyasztani.

Én úgy gondolom, hogy nem tesz jót a gyereknek. Vagy nem kerül bele a tejbe a koffein? Elnézést, ha nagyon buta a kérdésem és előre is köszönöm a válaszokat!



2023. okt. 30. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet inni kavet szoptatas alatt (es terhesseg alatt is) csak a mennyisegre kell figyelni.
2023. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Én egyszer nagyon megkívántam a kólát, úgy, hogy előtte semmi koffeint nem fogyasztottam. Megittam egy fél literes palacknyit délelőtt. Hajnali kettőig kakukkolt a ded tőle...

De valszeg ez megszokás kérdése is, aki minden nap megiszik egy csésze kávét, ott megszokja a baba, és nem lesznek ilyen meglepetések. :)

Meg hát nem vagyunk egyformák, én ha megeszem egy kocka étcsokit az esti film közben, aznap nem alszom, a férjem meg simán kólázik mellettem, és úgy alszik utána, mint a bunda.

2023. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Valamennyi belefér gond nélkül, nem egy az egyben megy át az anyatjebe a koffein.

2023. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most már értem. Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. okt. 30. 21:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a gyerekorvos és a védőnő, hogy napi két 3 az 1-bentől semmi baj nem lesz. Napi egyet iszom reggel, 2 babát szoptattam így, mindkettő kifejezetten jól aludt/alszik.
2023. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy-két kávét ittam, volt hogy néha energiaitalt is, szerencsére feltalálták a koffeinmentes verziot, így már nincs bűntudatom. Mert a kávéval ellentétben az energiaitalt kifejezetten károsnak tartom, de imádom az ízét.
2023. okt. 31. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Hellnek van energiaital ízű üdítője, ha valaki az ízét szereti. :)
2023. okt. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kávéról tudok csak nyilatkozni. Napi 2 kávé sem rontotta el a gyerek alvását. Vagy bármit :)
2023. okt. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi 200mg koffein terhesség alatt és napi 300mg szoptatás alatt minden klinikai tanulmány szerint biztonsággal fogyasztható. Már a második gyereket szoptatom, napi 2 kávé és alkalmanként még egy-egy fekete tea és/vagy zöld tea (sajnálom, a nagyobb gyerkőc is csak 3 éves, én nem bírnám ezt sok koffein nélkül :D ) minden nap lecsúszik. Nem problémás az alvásuk.
2023. okt. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A gyereket nrm befolyásolja, de én sem akartam inni. Aztán a túlélésemhez kellett, szédelegtem a fáradtságtól.
2023. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!