Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik lefagyasztották az...

Akik lefagyasztották az anyatej felesleget, végül fel lett használva? Mikor hogy? Ha az elején túl sok tejed van és lefejed, lefagyasztod, akkor később is lesz elegendő, tehát mikor veszed elő? Merthogy csak fél évig jó, max.

Figyelt kérdés
nov. 8. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyáltalán nem biztos hogy ha az elején sok van, akkor később is lesz elég. De induljunk ki abból, hogy elég lesz. A hozzátapláláskor lehet felhasználni a főzelékekbe például higitani. De akár a fürdővizébe is teheted, ha letelik a fél év. Én az elsőnél rengeteget tettem el, végül ami kajába tettem, azt nem ette meg. Kutya nagyon jól járt, ő szerette. Másodiknál már csak keveset tettem el, de ő sem ette meg. Harmadiknál 120 mili van összesen q fagyasztóban, a legelején, mikor beindult a tejem egyszer fejnem kellett, mert nagyon fájt. Sajnáltam kiborítani így eltettem. Majd kidobom 2 hónap múlva. Ha nem muszáj akkor ne tegyél el, felesleges általában.
nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadta el.

Pár zacskónyit fagyasztottam le, végül a püréket higítottam vele.

nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából félek, hogy esetleg nem lesz, amikor elkezdődik a hozzátáplálás, mert akkor kevesebb tejet eszik és megcsappan. Persze lehet, hogy az pont elég neki, de ki tudja, ezért gondoltam, hogy minden etetés után még lefejem a maradékot, hogy azt eltegyem, mert hátha nem lesz később, vagy pl 3 hós növekedési ugráskor elővenném.

De azt sem akarom, hogy a sok fejéstől még több termelődik, a végén meg literszámra öntögessem ki.

Bár még mindig a jobbik eset, mint az, hogy nem lesz elég.

De hogyhogy az anyatejjel bekevert ételeket nem ette meg egyik picid sem? Én alapból úgy terveztem a hozzátáplálást, hogy krumplipürébe, zöldség-gyümölcs pépekbe, rizspépbe, kekszes-túrós krémbe, mindenhez anyatejet adok, egyrészt, hogy jobban megegye az ismerős íz miatt, másrészt, olyankor még fontos nekik az anyatej, meg talán a kis gyomra is könnyebben átszokik, ha eleinte felesben keverem. Szóval akkor mindenképp fejni akarok majd, de mindig csak annyit, amennyivel épp bekeverem.

Meg akkor, ha majd itthon kell hagynom egy fél napra, akkor előtte lefejek annyit, amennyit tuti elég addig, míg nem leszek közelben.

De akkor így előre ne tervezzem be, ne fejegessek literszámra, felesleges?

nov. 8. 13:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fagyasztott nem volt jó. A hűtőszekrényből qzzal kapta a d vitamint. Azt rlfogadta de ami a fagyasztóból jött,nindegy volt mivel volt keverve, nem kellett.

Szerintem ne görcsölj rajta. Majd lesz amennyi lesz.

nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztás után már más az íze, mondjuk a szaga is undi, nem csodálom ha nem ettek meg. 3 hónapos növekedési ugraskor ha nem teszed sűrűbben mellre, akkor nem veszi észre a melled hogy több tej kellene és nem lesz elég a babának.
nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké, akkor hagyom, csak akkor fogok fejni, ha 24 órán belül felhasználom hozzátápláláskor vagy amikor nem leszek itthon egy fél napig.

Köszönöm szépen.

nov. 8. 13:51
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
En furdovizbe tettem
nov. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fürdővízbe mi értelme? Mármint milyen hatással van a gyermek bőrére?
nov. 8. 14:48
 9/10 anonim ***** válasza:
A legjobb a gyerek borenek az anyatej
nov. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem tehéntej érzékeny volt a fiam kicsi korában, ezért kb. 2 napra elegendő mennyiséget lefagyasztottunk, hogy ha én pl. kórházba kerülök, akkor legyen elég tej, mire kerítenek tejmentes tápszert. (Utána is sok tejem volt, azt leadtam az Anyatejgyűjtőnek.) Szerencsére nem volt rá szükség, így a fürdővizébe tettem. Elvileg jót tesz a bőrének, én nem láttam semmilyen hatást. Mondjuk simán kidobni rossz érzés lett volna.
nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!