Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha bevizsgált anyatejet...

Ha bevizsgált anyatejet akarok vásárolni, honnan tudom azt, hogy az ténylegesen bevizsgált?

Figyelt kérdés
Elvileg megcsinálják a vizsgálatot mondjuk az adott kórházban, és utána adogathat le az a személy anyatejet. Ilyenkor simán megtörténhet az, hogy rá 2órára mondjuk megfertőződik és másnap leadhat tejet. Ilyenkor ezt hogy lehet bevizsgáltnak titulálni?!?!

nov. 15. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Tökéletes biztonság nincs. A boltban vásárolt élelmiszerről ugyanezt elmondhatnád, mégis megveszed és eszed - ill. adod a már nem(csak) anyatejen élő kisbabádnak is.
nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Magát a tejet is vizsgálják. De ilyen tejet venni nem lehet tudtommal, központilag osztják ki, lefektetett elvek alapján (pl. a koraszülött babák elsőbbséget élveznek). Aki kapja, ingyen kapja.
nov. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Igaza van kettesnek, vagy kapsz az állami bevizsgált "közösből", vagy veszel valakitől, akit megbízhatónak találsz (hasraütés alapján).

Én a másodikat biztos kihagynám, szerintem undi és vélhetően szabályellenes is, de sokan csinálják, és nincsenek tele a hírek anyatejjel terjedő fertőzéssel és járványokkal...

Munkatársam kislányának két tejtestvére volt úgy, hogy a leadható maximumot az anyatejgyűjtőnek is leadták, de olyankor gondolom úgy szokták, hogy mindig ugyanattól veszik, úgy kevésbé necces.

nov. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
nov. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is fontos volt, hogy lehetőleg anyatejet kapjon a fiam, de ha nem lett volna tejem, tápszert kapott volna. (Az elején kellett is pótlás).

Nem kockáztatnék más tejével. Amúgy is, tudtommal kevés tejet adnak, így is, úgy is nagyrészt tápszeren élne.

nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vásárolni tényleg nem tudsz bevizsgáltat, mert azt ingyen kapod, ha rászorultok. Magánszemélytől fű alatt biztos vehetsz, de akkor az nem lesz bevizsgált.

Én anno egy-másfél hétre kórházba kerültem a gyerek 3 hetes korában és a védőnő "közvetített ki" (vagyis a férjemet) egy egyébként orvos anyukához, aki közel lakott és hasonló korú babája volt. És akkor hozzá rohangált át 3 óránként tejért. És az anyuka nem fogadott el érte semmit. Bevallom, akkor nem is jutott eszünkbe, hogy a gyerek elkaphatna tőle valamit. Mondjuk ennyi erővel tőlem jobban elkaphatott volna valamit, mikor hazajöttem, be is lázasodtam pluszban, de hát amilyen állapotok ott voltak... na mindegy is, minden jó, ha vége jó. :)

nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!